Telefon
WhatsApp
Adalet Bakanı Tunç’tan cezaevi açıklaması
300 X 250 Reklam Alanı

 

Çankırı’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Merkezde cezaevi depreme dayanıklı değildi. Yıkımını gerçekleştireceğiz. Oradaki 128 personeli mağdur etmeden, onları Orta cezaevinde istihdam edeceğiz. Sonrasında yeni cezaevini merkezde, mevcut yerinden başka bir alana inşa edeceğiz. Oradan boşalan alana da TOKİ konutları yapılacak. Hem vatandaşlarımıza konut imkanı sağlamış olacağız hem de adalet personelimizin konut ihtiyacını aynı bölgede karşılamanın gayreti içinde olacağız.” dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çankırı ziyaretleri kapsamında ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Vali Mustafa Fırat Taşolar ve protokol tarafından karşılanan Bakan Tunç, Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra Vali Taşolar ve beraberindeki heyet ile bir süre görüştü. Ardından Çankırı Adliyesi, Baro Başkanlığı ve Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’i ziyaret eden Bakan Tunç, buradaki ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığında partililerle buluştu.

Bakan Tunç, Çankırı’daki yatırımlardan bahsederek, “Çankırı yüzde 76 oy oranı ile Türkiye üçüncüsü. Gerçekten yarenlerimizin memleketi, yaranlar diyarı. O nedenle Çankırı’mızın insanı yaren, sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu yüksek başarıya layık olabilmenin gayretindeyiz. Bugüne kadar Çankırı’mıza çok önemli hizmetler gerçekleştirildi. 21 yıllık iktidarımızda Çankırı’mız bütün Türkiye genelindeki kalkınma hamlesinden nasibini aldı. Bakanlığımıza bağlı olarak yatırımlarımızda, merkezde Adalet Sarayımızı daha önce tamamlamıştık. Ilgaz ilçemizde Adalet Sarayımız tamamlanmıştı. Şabanözü Adalet Sarayımızın projelerini tamamladık. 3500 metrekarelik bir kapalı alana sahip olacak. 2024 yılı yatırım programına da teklif ettik. İnşallah Şabanözü’müze de bir Adalet Sarayı binası kazandırmış olacağız.” dedi.

Bakan Tunç, şöyle devam etti:

“Orta ilçemizde entegre süs tesisi üretimi yapacak, Orta’ya Çankırı’ya ülkemize ekonomimize kazanç sağlayacak açık cezaevi yüzde 95 seviyesinde. Bir cezaevinden ziyaret üretim merkezi gibi çalışacak olan bir yatırımımız. 400 kişi kapasiteli, entegre süt tesisi inşaatı tamamlanmış oldu, orada süt üreticilerimizin ürünleri değerlendirilecek.

Kurşunlu açık cezaevi bünyesinde de et entegre tesisiyle beraber inşasını tamamlayacağız. Üretime, hayvancılığa destek noktasında iki ilçemizde önemli yatırımları hayata geçireceğiz. Burada ‘cezaevi yapılıyor, cezaevi yatırım mıdır’ şeklinde düşünmeyelim. Buradaki tesislerimiz süt ve et entegre tesisi önemli yatırım olarak bölgeye katkı sağlayacak.

ÇANKIRI MERKEZ CEZAEVİNDE SON DURUM

Merkezde cezaevi depreme dayanıklı değildi. Yıkımını gerçekleştireceğiz. Oradaki 128 personeli mağdur etmeden, onları da Orta cezaevinde istihdam edeceğiz. Sonrasında merkezde, mevcut yerinden başka bir alana inşa edeceğiz. Oradan boşalan alana da TOKİ konutları yapılacak. Hem vatandaşlarımıza konut imkanı sağlamış olacağız hem de adalet personelimizin konut ihtiyacını aynı bölgede karşılamanın gayreti içinde olacağız.

Kurşunlu Adalet Meslek Yüksekokulumuz var. Orası mezunlarını verdi geçen sene itibariyle. Hukuk büro yönetimi bölümü var orada. İnfaz ve güvenlik bölümünün açılmasını inşallah YÖK başkanımıza önereceğiz. Oradan mezun olanlar öncelikli olarak değerlendirilecek.

Kurşunlu adliye binası da hükümet binası içinde yer alacak. İnşaatı başlamış durumda. İnşallah kısa süre içinde tamamlanacak.

Çankırı’da birçok kamu yatırımları yapıldı. İl merkezine, ilçelere yatırımlar yapıldı. Çevre yolu yapılıyor. Çankırı’ya kazandırılan üniversitemiz, 20 bine yakın öğrencimiz, yurt kapasitesi de 864’ten 5570’e çıkan önemli bir kapasite. Çankırı Karatekin Üniversitesini tercih eden öğrencilerimizin hiçbiri açıkta kalmayacak. Gerekli tedbirler alındı.

Tüm bunlar Çankırı’mıza az bile diyoruz. Yeni dönemde bunları artırarak devam ettireceğiz. Çankırı’mız fazlasıyla hak ediyor.”

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Sumitomo Rubber Ako

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği