Telefon
WhatsApp
254 dönümlük arazi, 2 yıllığına meslek lisesine tahsis edildi
300 X 250 Reklam Alanı

 

İl Genel Meclisi Haziran ayı birleşimleri tamamlandı. Meclis Başkanı Ahmet Ulusoy başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddeleri görüşüldü.

Açılış ve yoklamanın ardından geçtiğimiz ay oy çokluğu ile kabul edilen fakat Çankırı Valiliği tarafından geri iade edilen kamu kurum ve kuruluşları ile ortak projeler uygulanmasına, bu amaçla arazi ve arsa temin edilmesine, afet riskini azaltmak vatandaşların sağlıklı, güven içinde yaşayacağı başta deprem olmak üzere afetlere dayanıklı konut, işyeri ve sosyal donatı alanları oluşturmak amacıyla gerekli imar çalışması yapmak, imar planına esas jeolojik-jeoteknik etüt çalışması yapmak, her ölçekte imar planı çalışmaları yapmak, imar uygulamaları yapmak, taşınmazlar için devir, takas, satış, trampa gibi işlemleri yapmak, altyapı, üst yapı ve her türlü ihtiyaç duyulan iş ve işlemleri yürütmek üzere yetki verilmesi konusu ele alındı.

Konuyla ilgili olarak söz alan MHP Grup Başkanvekili Kamil Çoban, konuyla ilgili olarak daha öncede çekincelerini dile getirdiklerini ve hala çekincelerinin olduğunu aktararak, “Kararın hemen alınmasının uygun olmayacağını ve komisyonlarca detaylıca incelenmesi gerektiğini ifade etmiştik. Ona rağmen karar alındı fakat Sayın Valimiz tarafından geri iade edildi” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından gündem maddesi komisyonlara havale edildi.

Gündemin 2. Maddesinde ise mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Karataş Mahallesinde bulunan 254 dönümlük arazinin süresiz ve bedelsiz olarak Çankırı Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yetiştirilen ve süt üretiminde kullanılan büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla mısır ekimi yapılması için okul idaresine verilmesi konusu ele alındı.

İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Ulusoy, zamansal olarak vakitlerinin olmadığını ve konunu hemen oylanıp geçmesi gerektiğini vurguladı.

Meclis üyesi Kamil Çoban ise, gündem maddesinin bugün meclise geldiğini belirterek, “Konuyu aceleye getirmenin bir anlamı yok, yönetmeliğimiz açık.” dedi.

Meclis Başkanı Ulusoy, “Buradan öğrenciler istifade edecek. Yani öğrenciler, okul istifade etsin istemiyorsanız bu konuyu komisyona havale edeyim. Ama okulda orada güzel bir çalışma yapılıyor. Bu konuya destek olmamız lazım” dedi.

Okul ve öğrencilerin yararına olan her şeyin arkasında olduklarını aktaran MHP’li Çoban, “Böyle bir talepten dolayı ilgili okul müdürümüzü ve Milli Eğitim Müdürümüzü tebrik ediyor, bu zamana kadar boş bekletilmişse bundan dolayı üzüntülerimizi dile getirmek istiyorum” dedi.

Belirtiler arsanın çok büyük bir alan olduğunu da ifade eden Çoban, “Onlara yetecek kadar bir tarlanın tahsis edilmesi, kalanlarında İl Özel İdaresi veya belediyemiz tarafından Ayçiçek ekimi gibi ürünlerin ekimi ile değerlendirilmesinin daha uygun olacağını düşünüyoruz” dedi.

Bahse konu arazinin daha önce satılması ile ilgili teklif geldiğini de hatırlatan Çoban, “Bahse konu arazilerin satılması ile ilgili önceki dönemde meclisimize teklif gelmiş olup, meclis bunların satılmayacağına oy birliği ile karar vermiştir. Süre belirtmeden yapılan tahsisi sakıncalı buluyoruz. Her iki yılda bir süre uzatımı sağlanarak tahsis edilmesi hem kurumumuz hem de ilgili kurum açısından uygun olacaktır” dedi” dedi.

Karşılıklı görüşlerin bildirildiği gündem maddesi ile ilgili olarak meclis üyesi Visali Kara da 2 yıllık tahsisin uygun olduğu yönündeki görüşü sonrasında oylamaya geçildi. İl Özel İdaresine ait Karataş Mahallesinde bulunan arsanın 2 yıllığına Çankırı Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne tahsisi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesinde ise gelecek ayki toplantı tarihi belirlendi. İl Genel Meclisi Temmuz ayı birleşimlerine 1 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak.

Dün gerçekleştirilen birleşimin dilek ve temenniler bölümünde söz alan Eldivan İl Genel Meclisi üyesi Ali Delil, KÖYDES konusuna değinerek ilçelere neye göre para aktarımı yapıldığını sordu.

Eldivan ilçesine 2 milyon 900 bin TL para aktarımının olduğunu ve bunun 2 milyon TL’sinin Hacı Murad-ı Veli türbesine giden yola ayrıldığını da aktaran Delil, “900 bin lira ile hangi köye hizmet götüreceğiz” dedi.

Bazı ilçelere daha fazla ödenek aktarıldığını da aktaran Delil, “En az pay alan ilçelerdeniz. Bu dağılım neye göre yapılıyor?” dedi.

Dilek ve temenniler bölümü ile toplantı sona erdi.

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Sumitomo Rubber Ako

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği