Telefon
WhatsApp
Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Geylan, Çankırı teşkilatı ile buluştu
300 X 250 Reklam Alanı

 

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun, Çankırı’ya gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar’ı ziyaret eden Geylan’ın beraberinde Türk Eğitim-Sen Çankırı Şube Başkanı Yüksel Yandım ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk’de ziyaret eden Türk Eğitim-Sen heyeti daha sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaret etti. Geylan, akşam saatlerinde Hacı Ali Dinlenme Tesislerinde yapılan istişare toplantısına katılarak bir konuşma yaptı.

Türk Eğitim Sen Sendika Yöneticileri, İş yeri temsilcileri, İlçe temsilcileri ve Karatekin Üniversitesi sendika temsilcilerinin istişare toplantısında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Çankırı Şube Başkanı Yüksel Yandım yaptığı konuşmada şunları ifade etti.

“Hepimizin 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı hayırlara vesile olsun. İlimiz ve ülkemiz için kazasız, belasız, sağlıklı ve başarılı bir yıl olmasını temenni ediyorum. Kurulduğu günden itibaren çalışanın alın terini merkezine alarak, hak arama mücadelesinde her dönem itibarlı sendikacılığın tek adresi olan Türk Eğitim Sen; ‘Türkiye Sevdamız, Ekmek İçin Kavgamız’ düsturunu ilk günkü heyecan ile sürdürmektedir.

Türk Eğitim Sen 1992 yılından bu yana sorunları akılcı, günün şartlarına uygun ve popülist çıkar sendikacılığını elinin tersi ile iterek çözme yolunu tercih etmiş ve Allah'a hamd olsun ki bugüne kadar eğitim çalışanlarının hanesine kazanım olarak yazılan birçok kıymetli gelişmenin altına imzasını atmıştır.

Hepimiz bilmeliyiz ve farkında olmalıyız ki özellikle son yıllarda eğitim çalışanlarının yetkisini elinde bulundurup fakat hiçbir etki ortaya koyamayan malum sen başta olmak üzere birçok sendikamsı yapının Türk Eğitim Sen'e saldırmasının tek ve asıl gayesi sizlerin desteği ile günden güne güçlenmesi ve üyesi olsun veya olmasın tüm eğitim çalışanlarının ortak sorunlarına çözüm arayarak, mesafe kat etmesidir.

Gün, bugünlere hangi emeklerle, I unutmama günüdür! ,mücadelelerle ve dik duruşla geldiğimizi Gün, bunca yıl her türlü haksızlığın karşısında elif timsali dik durup, hak haklının oluncaya kadar mücadeleye devam diyerek; azminden ve kararlılığından ödün vermeyen yuvamız Türk Eğitim Sen'e dün olduğu gibi bugün de güven duyarak, destek verme günüdür! Zaman hepimize gösterecektir ki Türk Eğitim Sen'e inananlar mücadelesinin karşılığını alarak, içi huzur dolu bir şekilde yine iyi ki Türk Eğitim Sen'liyim diyecektir. Değerli arkadaşlar, çünkü biz çevrenizde gördüğünüz sendikamsı yapılardan çok farklı bir yerdeyiz. Çünkü biz Türk memur sendikacılığının kutup yıldızı, amiral gemisi, yüz akı, her zaman da ve her yerde helal alın terinin savunucusuyuz. Biz, kimseye sırtımızı dayamıyor, kimseyi de omuzlarımızda taşımıyoruz. Biz, gücümüzü her birisi ayrı bir değer olan üyelerimizden alıyoruz.”

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan da yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür ederken Çankırı’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Geylan, sendika çalışmaları ve toplu görüşmelerde gelişen konular hakkında bilgi vererek Gazze’de yapılan katliamı kınayarak İsrail’i telin etti.

Toplantıda daha önceki dönemde yönetimde yer alan ve emekli olan sendika üyelerine teşekkür plaketi takdim edildi.

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Sumitomo Rubber Ako

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği