Telefon
WhatsApp
Çankırı matematik yarışmaları (ÇANMATYA) ödülleri sahiplerini buldu
300 X 250 Reklam Alanı

 

Çankırı 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan ve üçüncüsü düzenlenen Çankırı Matematik Yarışmaları (ÇAN-MAT-YA), il genelindeki ortaokul ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

5 Mayıs 2024 Pazar günü saat 09.00'da gerçekleştirilen yarışmaya okul yöneticileri, öğretmen, veli ve öğrenciler gönüllülük esasına göre katılım sağladı.

Öğrencilerin ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan matematik yarışmalarına ve olimpiyatlarına katılımlarını arttırmak, öğrencilerin matematik dersine bakış açılarını olumlu yönde arttırmak ve il genelindeki ortaokullar arasında iletişimi arttırmak amacıyla yapılan yarışma öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Yarışmanın ardından Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine İl Millî Eğitim Müdürü  Muammer Öztürk, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Kendir, okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katılım sağladı.

5, 6, 7 ve 8. sınıflar olmak üzere dört kategoride gerçekleştirilen yarışma neticesinde dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri verildi. Öğrencilere ödüllerini takdim eden Öztürk; yarışmanın düzenlenmesinde, emeği geçen okul idareci ve öğretmenlerine teşekkür ederek yarışmaya katılım sağlayan öğrencileri tebrik etti.

  1. sınıflar kategorisinde:

Birinci: Mehmet Efe Özdemir (Mehmetçik Ortaokulu)

İkinci: Hakan Ege Sandallı (İsmet İnönü Ortaokulu)

Üçüncü: Metehan Koşar (Mehmetçik Ortaokulu)

Dördüncü: Rabia Şahin (Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu)

Beşinci: Yusuf Eymen Ercan (Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu)

 

  1. Sınıflar Kategorisinde:

Birinci: Eren Esba (Mehmetçik Ortaokulu)

İkinci: Mehmet Rasim Sezgin (Mehmetçik Ortaokulu)

Üçüncü: Yusuf Yiğit Yüksel (Mehmetçik Ortaokulu)

Dördüncü: Ahmet Efe Gürlü (Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu)

Beşinci: Zeynep Karaköseoğlu  (Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu)

 

  1. Sınıflar Kategorisinde:

Birinci: Kürşat Kahraman (İsmet İnönü Ortaokulu)

İkinci: Ban Hilmi S. Alaskar (Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu)

Üçüncü: Fatih Doğan (Mehmetçik Ortaokulu)

Dördüncü: Poyraz Ege Yavuz (Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu)

Beşinci: Rıfat Eray Topcu (M.K.E. Tophane Ortaokulu)

 

  1. Sınıflar Kategorisinde:

Birinci: Yasin Kılıçarslan (Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu)

İkinci: Ahmet Emin Erdoğan (Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu)

Üçüncü: Yağmur Nur Uçar (Yunus Emre Ortaokulu)

Dördüncü: Ahmet Enes Öztürk (İsmet İnönü Ortaokulu)

Beşinci: Berat Utku Bulut (Mehmetçik Ortaokulu)

Yarışma sonunda her kategoride de ilk beşe giren öğrencilere başarı madalyaları takdim edildi. Yarışmada ilk üçe giren öğrencilerden ise birincilere 1.000 TL, ikincilere 500 TL ve üçüncülere 250 TL para ödülü verildi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 37 32 2 99
2 FB  Fenerbahçe 37 30 1 96
3 TS  Trabzonspor 37 20 13 64
4 İBFK  Başakşehir 37 17 13 58
5 BJK  Beşiktaş 37 16 13 56
6 SVS  Sivasspor 38 14 12 54
7 KSM  Kasımpaşa 37 15 14 53
8 ALNY  Alanyaspor 38 12 10 52
9 ÇRZ  Ç.Rizespor 37 14 15 50
10 ANT  Antalyaspor 38 12 13 49
11 ADS  Adana Demir. 37 10 13 44
12 SAMS  Samsunspor 38 11 17 43
13 KYS  Kayserispor 38 11 15 42
14 GFK  Gaziantep FK 37 11 18 41
15 KON  Konyaspor 37 9 14 41
16 FKGK  Karagümrük 38 10 18 40
17 MKE  Ankaragücü 37 8 13 40
18 HTY  Hatayspor 37 8 15 38
19 PNDK  Pendikspor 37 9 18 37
20 İST  İstanbulspor 37 4 26 16

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği