Telefon
WhatsApp
Akıl ve zeka oyunları turnuvası sonuçlandı
300 X 250 Reklam Alanı

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Akıl ve Zekâ Oyunları Çankırı Müsabakaları Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu ve Çankırı MTAL Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Müsabakalara, ilkokullar kategorisinde 97 ve ortaokullar kategorisinde ise 104 öğrenci katılım sağladı. Millî Eğitim Bakanlığı ile TAZOF-Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu işbirliğiyle planlanan süreçteki final yarışmaları, renkli ve centilmenlik dolu görüntülere sahne oldu.

İl merkezi ve ilçelerdeki okullarda yapılan ön elemeler sonucunda her bir oyun kategorisinde birinci olan öğrenciler okullarını temsil etmek üzere belirlendiler. İlimizde bulunan ilk ve ortaokullarımızdan toplam 201 öğrencimizin il finaline katılım sağladığı yarışmanın bu yıl altıncısı düzenlendi. Yarışmalarda "Mangala, Pentago, Equilibrio, Q-Bitz ve Küre” oyunları yer aldı.

Öğrencilerimizin yaşamlarına dokunan öğretmenlerimize ve idarecilerimize; turnuvanın hazırlanmasında gayret gösteren meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Zeka Oyunları Final Müsabakaları sonuçları şu şekilde;

İlkokul kademesi:

Equilibrio; Birinci Erva Koç (Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu), ikinci Ömer Asım Doruk (İlker Tuncay İlkokulu), üçüncü Enver Reyyan Özcan (Şabanözü Şehitler İlkokulu), dördüncü, Mehmet Çınar Bahçeci (Ilgaz Yavuz Sultan Selim İlkokulu)

Küre; Birinci Mehmet Ali Şahin ( Karatekin İlkokulu), ikinci Bora Atak ( İstiklal Yolu İlkokulu) , üçüncü Mina Keleş (Güneş İlkokulu), dördüncü Eymen Gürbüz ( Şabanözü Şehitler İlkokulu)

Mangala; Birinci Muhammed Yüksel Erkocaaslan ( Karatekin İlkokulu), ikinci Serra Firdevs Şahin ( Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu), üçüncü Ecrin Canbaz ( Orta Kaymakam Sabahattin Çakır İlkokulu), dördüncü Mustafa Emir Işık ( Ilgaz Yavuz Sultan Selim İlkokulu)

Pentago; Birinci Eray Usta (Şabanözü Şehitler İlkokulu), ikinci Yusuf Ayaz Ayhan (Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu), üçüncü Galip Musa Çarko (Adnan Menderes İlkokulu), dördüncü Murathan İncekara (İstiklal Yolu İlkokulu)

O-Bitz; Birinci Mehmet Ali Arslan (Şabanözü Şehitler İlkokulu), ikinci Rümeysa Kılıç (Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu) , üçüncü Feyzanur Çendek (İstiklal Yolu İlkokulu) , dördüncü Zümra Gün (Güneş İlkokulu)

Ortaokul kademesi:

Kulami; Birinci Fatma Çilalı ( Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu), ikinci Sadık Efe Karahasan ( Şabanözü Şehit Murat Somuncu Ortaokulu), üçüncü Veysel Yartaşı (Kurşunlu Şehit Ekrem Aygen Ortaokulu) , dördündü Safiye Serra Uysan ( Korgun Ortaokulu)

Küre; Birinci Barış Çelik (Hacı Murad-ı Veli İHO), ikinci Eymen Efe Demir (Şht. Yahya Coşkuner Ortaokulu), üçüncü Yusuf Efe Mazı (Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu), dördüncü Elanur Topçu ( Yavuz Sultan Selim Ortaokulu)

Mangala oyununda; birinci Burak Çelik (Hacı Murad-ı Veli İHO), ikinci Eslem Nas Yanpal (Korgun Ortaokulu), üçüncü Ayşe Sena Yalçınkaya (M. Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu), dördüncü Emircan Yıldız ( Şht. Yücel Karahasan Ortaokulu)

Reversi oyununda; Birinci Shahad Abdulsamad ( Hacı Murad-ı Veli İHO), ikinci Nilda Aksakal (Ilgaz Yavuz Sultan Selim Ortaokulu) , üçüncü Erşan Bağcı (Şabanözü Şehit Murat Somuncu Ortaokulu), dördüncü Semih Özbek (Atatürk Ortaokulu)

Pentago oyununda; Birinci Alperen Kurt ( Şabanözü Şehit Murat Somuncu Ortaokulu), ikinci Emir Köysü ( Korgun Ortaokulu), üçüncü Hüseyin Koçdoğan (Orta İsmail Nazire Ünal Ortaokulu), dördüncü Abdülaziz Gümüş ( Hacı Murad-ı Veli İHO)

 

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 37 32 2 99
2 FB  Fenerbahçe 37 30 1 96
3 TS  Trabzonspor 37 20 13 64
4 İBFK  Başakşehir 37 17 13 58
5 BJK  Beşiktaş 37 16 13 56
6 SVS  Sivasspor 38 14 12 54
7 KSM  Kasımpaşa 37 15 14 53
8 ALNY  Alanyaspor 38 12 10 52
9 ÇRZ  Ç.Rizespor 37 14 15 50
10 ANT  Antalyaspor 38 12 13 49
11 ADS  Adana Demir. 37 10 13 44
12 SAMS  Samsunspor 38 11 17 43
13 KYS  Kayserispor 38 11 15 42
14 GFK  Gaziantep FK 37 11 18 41
15 KON  Konyaspor 37 9 14 41
16 FKGK  Karagümrük 38 10 18 40
17 MKE  Ankaragücü 37 8 13 40
18 HTY  Hatayspor 37 8 15 38
19 PNDK  Pendikspor 37 9 18 37
20 İST  İstanbulspor 37 4 26 16

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği