18 01 2021

Yerel basınımızı çok önemsiyoruz

KASIM 2020/048d714f-cdbb-4f19-b13f-a479a9834f40.jpg

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Çankırı’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleşen programda konuşan Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı, “Biz yerel basınımızı çok önemsiyoruz. Onların yanındayız, onlar da bizim yanımızda. Yaptıklarımızı halka anlatmamızda gösterdikleri gayret ve katkıdan son derece memnunuz. Gün vesilesi ile zor şartlar altında çalışan gazeteci arkadaşlarımızın bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.” dedi.

Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Murat Demir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kendilerini unutmayan Rektör Ayrancı’ya tüm meslektaşları adına teşekkür ederek, “Bizler Çankırı’da kısıtlı imkânlar ile elimizden gelen en iyi şekilde bu mesleği icra etmeye çalışıyoruz. Bu anlamda bize her türlü desteği veren ve kolaylık sağlayan tüm kurumlarımıza her zaman teşekkür ediyoruz. Basın mensupları adına söyleyebilirim ki, Çankırı Karatekin Üniversitesi de bu kurumlar arasında ilk sıralardadır.” dedi.

Düzenlenen program, Rektör Ayrancı’nın günün anısına gazetecilere çeşitli hediyeler vermesi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.