07 12 2021

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" seferberliği çerçevesinde 11 Kasım 2019'da saat 11.11'de 11 milyon fidan, Türkiye'nin 2023 noktasında, Çankırı’da da 26 farklı noktada 205 bin fidan toprakla buluştu. Program Yapraklı ilçesi Karacaözü köyü yakınlarındaki tepelik bir alanda gerçekleşti.

06082019/ramco kose yazısı_1.jpg

Dik yokuşu nedeniyle, bir otobüsün yokuşu çıkamayıp geri kaçması, araçların giriş çıkışında sorun oluşturması sonrasında servis araçları, etkinliğin yapıldığı alanın yaklaşık 200 metre ilerisine “zorunlu” park ettirildi.

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke de aracını etkinliğe yakında olsa park ettiği yerden dik yokuşu kendi imkanları ile çıkmak zorunda kaldı. Sadece Teke değil, yaşlı ve engelli insanlar ile okullardan gelen öğrenciler yokuşu çıkabilmek adına zor anlar yaşadı. Duyarlı bir vatandaş ise, Teke’nin koluna girerek yokuşu çıkmasına yardımcı oldu.

Etkinlik yerine gelen Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’la tokalaşmak adına daracık yerde sıraya geçen protokol üyeleri de birbirini ezmemek için çaba gösterdi.

Köy halkından yaşlı bir amca da (ismi bende saklı kalsın) Vali Aktaş’ın konuşma yaptığı esnada protokolün dinlenmesi için ayrılan alana giden mavi halı üzerine oturarak, yorgunluğunu atmaya çalıştı. Vali Aktaş’ın yorgun amcamızın elini öpmesinden sonra protokol üyeleri, yaşlı amcamıza aldırış etmeden etrafından yukarı çıkmaya çalıştı. Amcamız iyi ki o kalabalıkta ezilmedi!

Arazisine yeni ekim yapan tarla sahibi de, araçların zarar verdiği gerekçesiyle yetkili aramakla yetindi. Köylümüzün sorunu umarım çözüme kavuşturulmuştur.

Basın mensuplarının yaşadığı araç sorununa değinmek bile istemiyorum!

TEKE, YAŞANAN REZALETE İSYAN ETTİ!

Bu sorunu bir kenara bıraktıktan sonra önceki gün yaşananları aktaralım. Cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutanımız, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. Yıldönümü için 100. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen program sonunda yaşanan olaya ise Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke adeta isyan etti!

İsyanını sosyal medyadan haykıran Teke’nin paylaşımı, “Yaşım 53 Oldu, Ancak Engelleri Aşacak Kadar Büyüyemedim Daha. Dün (10 Kasım 2019) Yine Ulu Önderin Aramızdan Ayrılışının 81.Yıl Dönümü Münasebetiyle 100.Yıl Kültür Merkezinde Yapılan Anma Programı Sonrası, Olmayan Engelli Rampasından Dolayı, Dört Merdivenli Platforma Davet Edilmeme Rağmen Çıkamadım. Yok! Kimseye Bir Sitemim. Ben Biliyorum Zaten Herkesin Başının Üstünde Yerimin Olduğunu...”

 

"Biz, cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.”

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK