27 10 2020

Veteranlar lige hazırlanıyor

Veteranlarda gruplar belli oldu, fikstür çekimi yapıldı

AĞUSTOS 2020/2 şubat 2020 - Kopya.jpeg

2015 yılı itibariyle oynanmaya başlanan, Futbolu bırakmış eski amatör ve profesyonel oyuncuları yeniden futbolla buluşturan, ikinci baharını yaşayanların ligi olan Türkiye Masterler Veteranlar Futbol Ligi’nde 2020-2021 futbol sezonu 26 Eylül’de başlayacak.

Türkiye Masterler Veteranlar Futbol Ligi Federasyonu tarafından düzenlenen yeni sezon 26 Eylül Cumartesi günü oynanacak müsabakalarla start alacak. Federasyon yönetim kurulunun almış olduğu karar doğrultusunda lig bu sezon 2019 yılında vefat eden Zonguldak Ereğli takımından antrenör Zafer Men adını taşıyacak.

2020 –2021 Zafer Men sezonunda Batı Karadeniz Mavi grupta mücadele edecek olan Çankırı Belediyesi Veteranlar Takımımızın rakipleri ve fikstürü belli oldu. Kastamonu, Bartın, Karabük Elite, Yaşa ve Yaşat, Aydınlıkevler, Safranbolu, Kardemir takımlarının bulunduğu grupta takımımız ilk maçını kendi evinde Bartın Şehit Uğur Akyer Takımı ile gerçekleştirecek. Geçen yıl da aynı grupta yer alan iki takım arasındaki ilk mücadeleyi temsilcimiz 3-0 üstün tamamlamış, ikinci maç ise Pandemi sürecinde oynanmadan tescil edilmişti.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in her yaşta spora ve sporcuya destek ve katkılarının bir göstergesi olan takımda, memlekete layıkıyla temsil edebilmek adına yeni sezona daha gayretli ve iddialı giriyor. Başkan İsmail Çakmak, idari ve teknik idareciler Abdulkadir Ovacıklı, Mustafa Karakaya ve Hüseyin Aldağ idaresinde hazırlıklarına haftada 3 antrenmanla devam eden Veteranlarda yeni sezonda takıma taraftarların yakından tanıdığı, daha önce Çankırıspor’da ve profesyonel liglerde forma giymiş oyuncularından Selçuk Karakaya, Fahri Aytaç, Ali Bayır gibi isimler dahil oldu.

8’er takımlı gruplar halinde mücadele edilen ligde başarılı olan takımlar sezon sonu yapılan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanıyor. Temsilcimize yeni sezonda başarılar dileriz.