25 01 2021

Valilik yeni yerine taşınıyor

Uzun yıllardır merkezde hizmet veren Çankırı Valiliği, Ankara yolu üzerinde yapımı tamamlanan yeni yerine taşınmaya başladı. Son birkaç gündür devam eden taşınma işlemlerinin önümüzdeki hafta itibariyle sona ermesi bekleniyor.

06082019/bzmsite_3.jpg

 

Ankara yolu üzeri Çankırı Adalet Sarayı ve Emniyet Müdürlüğü binalarıyla komşu olacak olan, 70 bin m2’lik bir alan üzerinde yaklaşık 42 milyon TL’ye 2014 yılında ihale edilen Çankırı Hükümet Konağı’nda inşaat çalışması tamamlandı ve binaya taşınma işlemi sürüyor. Valiliğin bazı birimlerinin Pazartesi gününden itibaren yeni yerinde hizmet vermesi bekleniyor.

ÇANKIRI HÜKÜMET KONAĞI ÖZELLİKLERİ

Proje, Valilik İdari Binası’nın yanı sıra H1, H2 ve H3 blok olmak üzere birbirine bağlı toplam 4 bloktan oluşacak. Bunun yanında birde sosyal tesisimiz ile enerji trafo merkezinin olacağı bir kompleks. 1953 m2 sosyal tesis ile toplam 35 bin m2 kapalı alan mevcut. Valilik hizmet binasının bodrum katında kapalı garaj ile binada bulunan birim müdürlüklerinin depoları ve arşivleri yer alacak. Bunun yanı sıra ibadethaneler, sığınak var. İnşaa edilecek olan sosyal tesiste ise Hükümet Konağı yakınındaki kurumlarda çalışan personelin ihtiyaçlarını karşılamak üzere çocuklarının bakılacağı bir kreş mevcut olacak. Sosyal tesis de ayrıca 681 m2. Restoran, 342 m2 teras ve 149 m2 kafeterya, 352 m2 konferans salonu bulunacak.

 

Çankırı Hükümet Konağı’nda Valilik dışında İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğü’nünde burada hizmet vermesi bekleniyor.