30 11 2020

Polis ekipleri huzuru sağlamaya devam ediyor

KASIM 2020/SİTEEEEEE_1.jpg

Çankırı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde huzur ve güven sağlamaya devam ediyor. Emniyetten yapılan bilgilendirmede, “Genel asayişin ve kamu düzeninin devamının sağlanması amacıyla, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, her zaman ve her yerde güvenlik güçlerimizin varlığını vatandaşa hissettirecek alanda görünür olması amacıyla başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla önleyici kolluk faaliyetleri önemli yer tutmaktadır.

Bu anlayış ve bilinç içerisinde ilimizde yaptığımız çalışmalar neticesinde, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerimizce müdahale edilen bir olayda; 1 Adet Baretta marka tabanca ile 3 Adet fişek ve 6136 SKM kapsamına girdiği değerlendirilen mekanizma ile açılır kapanır 1 Adet bıçak  ele geçirilmiştir. Ayrıca yine yapılan kontrollerde 4 Adet Extacy uyarı madde, bir miktar esrar maddesi ve 6136 SKM kapsamına girdiği değerlendirilen mekanizma ile açılır kapanır 1 Adet bıçak ele geçirilmiştir.

Ruhsatsız tabanca ele geçirildi

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde yaptığı kontrollerde 2 adet ruhsatsız tabanca ele geçirdi. Emniyetten yapılan açıklama şöyle: “Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde; 

14.11.2020 günü E.K. isimli şahıstan 1 adet FABRIQUENA TIONELE BROWNING, 1 adet P2000USP MADE IN GERMANY ibaresi bulunan tabanca ve tabancaya ait 12 adet fişek ele geçirilmiştir. KOM Şube Müdürlüğü’nce E.K. isimli şahsa ‘6136 SKM’ suçundan (Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanun) tahkikat yapılmıştır.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini  yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.”