03 08 2021

Okullarda İstiklal Marşı okundu

KASIM 2020/DSC_0007.JPG

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklaması sonrası dün 81 ilde tüm okullarda bayrak töreni gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Salgın okul hayatımızda da çok şey değiştirdi, okul bahçelerimizdeki bayrak törenlerimizi özledik." dedi.

İstiklâl Marşı’mıza olan hasretimizi dindirmek için 11 Ocak Pazartesi günü 81 ilimizdeki okullarımızda bayrak töreni ile birlikte İstiklâl Marşı’mız okul idarecileri ve görevli personeller tarafından seslendirildi. Öğrenciler ve aileleri de evlerinden İstiklâl Marşı’na eşlik etti.

İlimiz genelinde saat 10.00’da Belediye hoparlörlerinden İstiklâl Marşı’mız da seslendirildi. Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve kurum şube müdürleri bayrak törenine ilimiz İstiklâl Yolu İlkokulunda katılım sağladı.

Bayrak Töreni’nin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ÖZTÜRK, “ Yaşanan salgın sebebiyle İstiklâl Marşımızı hep bir ağızdan söylemeye hasret kalmıştık. Çocuklarımıza kavuşacağımız günü iple çekiyoruz. Okullarımız çocuklarımızı, çocuklarımız da okullarımızı çok özledi. En kısa sürede sıkıntıların ortadan kalkıp çocuklarımız ile birlikte İstiklâl Marşımızı söyleyeceğimiz günlerin gelmesini umut ediyorum.” dedi.