17 10 2021

MGT’den İstanbul’a girişimcilik turu

Çankırı Karatekin Üniversitesi Medya ve Girişimcilik Topluluğu (MGT) tarafından, girişimcilik turu kapsamında; Zemin İstanbul, YemekSepeti Park ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM)’ne teknik gezi düzenlendi.

01032019/1.jpg

Girişimcilik turunun ilk durağı olarak topluluk üyeleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Zemin İstanbul’a gitti. Yetkililerin, İstanbul dışından gelen ilk öğrenci topluluğunun ÇAKÜ MGT olduğunu belirtmelerinden dolayı duydukları heyecanı dile getiren topluluk başkanı Emir Keskin “Konumu, hedefleri, atölye ve stüdyoları ile birlikte Zemin İstanbul ekibinin samimiyeti gerçekten görülmeye değerdi.” ifadelerini kullandı.

Zemin İstanbul’un ardından, Türkiye'nin en büyük girişimcilik örneklerinden biri olarak gösterilen YemekSepeti'nin ofisi “YemekSepeti Park”a geçen öğrenciler, burada bulunan; kafe, spor salonu, uyku odaları, konsol oyun odaları ve dinlenme odalarını gezerek yetkililerden bilgi aldılar.

Teknik gezinin son durağında, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin de yakın zamanda geçmiş olduğu Türkiye'nin Ödeme Yöntemi TROY'u bünyesinde barındıran Bankalararası Kart Merkezi'ne giden MGT üyeleri, Genel Müdür Soner Canko tarafından karşılandı. Burada, Soner Canko’nun topluluk üyesi öğrencilere BKM ve TROY hakkında bilgi vermesiyle girişimcilik turu sona erdi.