24 09 2020

'Kuşçayırı' karantinaya alındı

AĞUSTOS 2020/site3.jpg

Çankırı'nın Ilgaz ilçesinde bir köy, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Ilgaz Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Kuşçayırı köyünde, artan salgının kontrol altına alınması amacıyla İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca 14 gün süreyle karantina uygulanacağı belirtildi. 

Kaymakamlıktan yapılan açıklama şöyle:

“Çin’in Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve DSÖ tarafından salgın olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid- 19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için yapılan mücadele kapsamında Ilgaz İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 07/08/2020 tarihinde Kaymakam Osman Uğurlu başkanlığında toplanarak aşağıdaki karar alınmıştır:
İlçemize bağlı Kuşçayırı Köyünde Covid-19 vaka sayılarının artması sonucunda salgının kontrol altına alınması açısından Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 . ve 72. maddeleri gereğince 07 Ağustos 2020 tarih ve saat 12.00 itibariyle 14 gün karantinaya alınmasına; 14 gün sonunda kurul tarafından yapılacak ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına devam edilerek istisnai durumlar haricinde köye giriş ve çıkışların kapatılmasına, gerekli tüm güvenlik ve sağlık tedbirlerinin azami derecede alınmasına karar verilmiştir.”