01 06 2020

Kumar oynayanlara ceza yağdı

Ilgaz’da kumar oynayan 5 kişi yakalandı

kkkk/qweqeqweq.jpg

Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde, bir evde kumar oynatıldığı ihbarı üzerine ilçe emniyet güçleri belirlenen adrese baskın yaptı. Baskında 5 kişi kumar oynarken yakalandı.  Şahıslara toplamda 20 bin TL para cezası yazıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Büro Amirliği’nden konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

 

“ Ilgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak Genel Asayiş Ve Kamu Düzeninin devamının sağlanması hususuyla kumar vb. oyunların yanında Koronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde;

30.03.2020 günü saat:22.00 sıralarında idaremiz dahilinde bulunan ikamette (konutta) kumar oyunu oynandığı ihbarı üzerine, bahse konu yerde yapılan aramada farklı yerlerde ikamet eden 5 kişilik grubun olduğu ve ikamet içerisi yaşam olanağı sunulacak eşyaların dışında masa, sandalye ve sehpa olmak suretiyle kıraathane görünümünde olduğu ve ikamette yapılan aramada bir çok sayıda olmak üzere toplam 1072 adet iskambil kağıdı ve tabela tabir edilen sayı ve yazıların bulunduğu 4 adet yazma kağıdı ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili ikamet sahibi S.C isimli şahsa ‘Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama (TCK/228) suçundan adli işlem yapılarak diğer H.E,S.S,R.S ve A.B isimli 4 şahsa 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 34. Maddesi gereği Kumar oynama kabahati ile işlem yapılmış ve toplamda 4.900 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Ayrıca Koronnavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun ilgili maddesi gereği S.C,H.E,S.S,R.S ve A.B isimli 5 şahsa 3.150.00’şer TL olmak üzere toplam 15.750. 00 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu düzeninin devamı amacıyla suç ve suçlu ile mücadele ilkesi ile çalışmalara devam edilerek Ilgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak kumar vb. olaylar ile Koronavirus (Covid-19) tedbirlerine yönelik her nevi unsurlara karşı mücadelemiz devam edecektir.”