25 01 2021

Kitap okumaya davet

video/siteee ülkü ocak.jpg

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan ve küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs (Covid-19) sebebiyle ülkemizde okullar tatil edilmiş ve son olarak 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı gelmişti. Çankırı Ülkü Ocakları da bu duruma tepkisiz kalmadı ve vatandaşlarımızı kitap okumaya davet etti.

Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı M. Alperen Şahin #EvdeKalKitapOku etiketiyle yaptığı açıklamada  “sağlığımız için evde kaldığımız bugünlerde kitap okuyoruz ve okuduğumuz kitabı yorum kısmında paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Şahin açıklamasında şunlara yer verdi: “Çin'in Wuhan kentinde başlayan salgın her geçen gün tüm dünyaya yayılmış ve 10 Mart 2020 tarihinde ülkemizde ilk vaka görülmüştür. Devletimiz gereken önlemleri süratle almaya devam etmektedir. Bu süreci en az hasarla atlatmak için üzerimize düşeni yapmayı milli bir vazife olarak görüyoruz. Eğitime ara verdiğimiz bu süreçte Çankırı Ülkü Ocakları olarak tüm faaliyetlerimizi erteleme kararı aldığımızı daha önce açıklamıştık. Bu kapsamda Her hafta pazar günleri düzenlediğimiz ‘Bir Bardak Çay Bir Kitap’ etkinliğimize de geçici bir süre ara verdik. Ancak okumanın günü ve saati olmamalıdır diyerek; Haydi ÇANKIRI! #EvdeKalKitapOku temalı yeni bir etkinlik başlatıyoruz. Bu sebeple evlerimizde kalıp her gün ve her fırsatta kitap okumaya, okumuş olduğumuz kitapların da görsellerini sosyal medya hesaplarımızda yapmış olduğumuz paylaşımlara yorum olarak atmaya tüm Çankırılı hemşehrilerimi davet ediyorum. Haydi ÇANKIRI! #EvdeKalKitapOku”