09 08 2022

Filiz: Beni engelleyenler,  şimdi de Başkan Esen’i engelliyor!

2022 OCAK/siteeeee_1.jpg

24, 25 ve 26’ncı dönem Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, “Ben Hakkı başkanımdan çok umutluyum. Sonuna kadar destekliyorum, destekleyeceğim de. Beni engelleyen aynı misyon şimdi de onu engelliyor. Ama ben olduğum müddetçe onu engelleyemeyecekler.” dedi.

Çankırı’da 1975 – 1980 yılları arasında eğitim enstitüsünde öğrenim görenlerin, 44 yıl sonra ilk defa buluşarak hasret giderdiği etkinliğe katılan eski milletvekili Hüseyin Filiz, önemli açıklamalarda bulundu.

ÜLKEDE ADALETSİZLİK VAR

24, 25 ve 26’ncı dönem Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, ülkede adaletsizlik olduğunu aktararak, “Bu ülkede adaletsizlik sadece bugün var olmadı. Cumhuriyet kurulduğundan beri adaletsizlik bu ülkede hep var. İnşallah biz ölmeden önce şu memlekette adaletin olduğunu bir görürsek, rahat rahat öbür tarafa gideriz.” dedi.

10 BİN KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTIM

Filiz, Çankırı’da 10 bin kişiyi iş sahibi yaptığını ifade ederek, “İş hayatımızda uzun yıllar çalıştık. 2011 yılında da milletvekili olduk. Öğretmenler, avukatı, doktoru, subayı, hakimi, yetiştiriyor. Sizin eserleriniz bunlar. Biz, içimizde uhde kaldığı için Çankırı’ya eser olarak bir şeyler bırakmanın gururunu yaşıyoruz. Özellikle benim ajandamda bugüne kadar 10 bin kişinin üzerinde insanı iş sahibi yapmışız. ‘Adam olası bırakır bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser.’ Sizler, yetiştirdiğiniz hakimi, savcıyı, doktoru gördüğünüz zaman eserinizle övünüyorsunuz. Biz de, ‘Bu memlekette acaba bir eserimiz var mı, bir izimiz olacak mı, ismimiz yaşayacak mı?’ diye bunun mücadelesini veriyoruz.” diye konuştu.

TOKİ KONUSUNU BECEREMEDİK!

Çankırı’da TOKİ konusunda başarısız olduklarını kabul eden ve engellendiklerini söyleyen Filiz, “Siyasette de adaletsizlik var. Siyasette çok çalışanı çabuk yiyorlar. Az çalışanın önü biraz daha açık oluyor. Böyle bir mücadele var. Onun için çok çalışmayacaksın, yalnız kalıyorsun. Çankırı’da 2 tane soruna işaret edeyim. İçimde uhde kalan. Beceremediğimiz bir sorun, konut sorunu. Ev kiraları, fiyatları arttı, konut yapamadık Çankırı’da. Getirmiş olduğumuz fabrikadaki insanların en az 1500’ü Ankara’dan, Kırıkkale’den geliyor, maaşlarını alıyor, geri gidiyorlar. Çünkü biz uydu kenti, TOKİ’yi getiremedik buraya 3 dönem içerisinde. Engellendik. Onu getiremediğimiz için de çocukluğumuzdan beri hayal ettiğimiz fabrikaları, en az 15-20 tane fabrika getirecektik, 4 tane fabrika getirdik. 5-6 bin kişi çalışıyor sadece bu fabrikalarda. Bu 6 bine yakın insanın 4 bini bu tarafa geliyor 2 bini Ankara tarafına gidiyor. Ama biz bu fabrikaları Çankırı için getirdik. Burada anlayın ki çalışmalarımız bölündü, engellendi.” açıklamasında bulundu.  

BENİ ENGELLEYENLER, HAKKI ESEN’İ DE ENGELLİYOR!

Filiz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in engellendiğini ve kendisinin Esen’in destekçisi olduğunu aktararak, “Ben Hakkı başkanımdan çok umutluyum. Sonuna kadar da destekliyorum, destekleyeceğim de. Çünkü şuna inanıyorum, bir insan memlekete çalışıyorsa kanının sonuna kadar onun arkasında olacağım. Söz konusu memleket, söz konusu Çankırı ise, parti teferruattır. Çalışan adamın arkasında olacağız. Dikili taşı olacak. 3 günlük yalan dünya, kendimizle hiçbir şey götürmeyeceğiz. Hayır duası alacağız. Çankırı’da bir diğer sorun da bir araya gelemiyoruz. Bunun içinde memleket ilerleyemedi. Ya da iş yapan engelleniyor. Onun için küçük il olmanın sıkıntılarını ben çok yaşadım. İnşallah bundan sonra sıkıntısız, güzel bir Çankırı olur. Belediye başkanımız Çankırı’yı şantiyeye çevirmek üzere. Onu da engelleyenler var. Ben dönemimi tamamladım, şimdi başkanımız başladı çalışmaya. Beni engelleyen aynı misyon şimdi de onu engelliyor. Ama ben olduğum müddetçe onu engelleyemeyecekler. Ben onu desteklerken parti desteklemiyorum. Aynı zamanda Çankırı’yı destekliyorum. Bu memleket bir şeyler yapsın, bir şeyler kazansın başka bir amacımız yok.” diye konuştu.

HABER: RAMAZAN SARICI