29 01 2020

Ersoy, trafik denetimine katıldı

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Çankırı'da katıldığı trafik denetiminde yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı öncesinde yollarda toplam 116 bin personelin görev yaptığını söyledi.

06082019/10CANKIRI4.jpg

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri ve jandarma trafik ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde Çankırı-Ankara kara yolunda denetim gerçekleştirdi. Uygulamaya İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy da katıldı. Bakan Yardımcısı Ersoy, Kızılay tarafından hazırlanan lokum ve sodayı da araç sürücülerine ikram etti. Bakan Yardımcısı Ersoy’a Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek ve yetkililer eşlik etti.

Bakan Yardımcısı Ersoy, uygulama noktasında gazetecilere yaptığı açıklamada, bu bayramın da huzur, güvenlik içinde geçmesi için İçişleri Bakanlığı olarak bir dizi tedbirler aldıklarını söyledi.

Uygulamaları yerinde görmek ve değerlendirmek için Çankırı’daki trafik kontrol noktasına geldiğini ifade eden Ersoy, “İçişleri Bakanımızın bütün kamuoyuna duyurduğu üzere bayramı huzur ve güven içerisinde geçirebilmemiz için bir dizi tedbir aldık. Bugün ben burada hem bu tedbirlerin uygulanmasını gözlemlemek, hem değerli vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar ve bayramlar dilemek maksadıyla Çankırı’yı ziyaret ediyorum. El birliği ile daha huzurlu ve güvenli bir bayram geçirmemiz için tedbirlerin uygulanmasına gösterdikleri titizliği memnuniyetle gördük. Ülkenin her noktasında böyleyiz.” dedi.

116 BİN PERSONEL GÖREV YAPACAK

Ersoy, bayram sürecinde ülke genelinde 116 bin personelin görev yapacağını aktararak, "Bayram sürecinde yaklaşık 9 bin 180 ekip ve 17 bin personelle sahalarda denetim noktalarındayız. Tatil öncesi ve sonrasıyla birlikte toplam 116 bin personelimiz aynı hassasiyetle görev yapacak." diye konuştu.

ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZALARINDA GEÇEN YILA GÖRE YÜZDE 35 DÜŞÜŞ VAR

Alınan önlemlerin ciddi bir farkındalık oluşturduğunu ifade eden Ersoy, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Alınan önlemler, başta basınımız olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve halkımızın samimi sahiplenmesi ve desteklemesiyle toplumuzda trafik kazalarına karşı ciddi bir farkındalık oluştu.  2018'e göre 2019'da ölümlü trafik kazalarında yüzde 35 gibi çok ciddi bir düşüş yakaladık. Bunda hepimizin emeği vardır. Görevleri başında olan tüm ekiplerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte ağız tadıyla huzurlu bir bayramı, kazaların az olduğu bir bayramı geçirmenin mutluluğunu yaşarız. Herkesin bayramını kutluyorum.”

Bakan Yardımcısı Ersoy, daha sonra Ilgaz ilçesinde yapılacak olan trafik denetlemesine katılmak üzere Çankırı’dan ayrıldı.