23 09 2021

Çankırı'da 4 sınıf karantinaya alındı

KASIM 2020/IMG_9492.JPG

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, merkezdeki okullarda toplam 4 sınıfta karantina uygulandığını belirterek, “Pozitif vaka çıkan 4 sınıfımız oldu. O sınıflarda karantina uygulaması var. Şu an için bir sıkıntı yok. Hastanemizde öğrencilerimizden yatan, tedavi gören de yok.” dedi.

 

Vali Ayaz, ilköğretim haftası açılışı sonrasında gazetecilere açıklamada bulundu. Vali Ayaz, “1.5 yıldır hasretle beklediğimiz bir dönem başlıyor bizim için. Artık öğrencilerimiz okulda. En büyük hedefimizde kesintisiz bir şekilde, sağlıklı bir şekilde bu eğitim öğretimi sürdürmek. Bununla ilgili olarak okullarımızda alınabilecek bütün tedbirler alındı. Bunun ötesinde bireysel olarak tedbirlere uymaya devam etmemiz gerekmekte.” dedi.

Ayaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hala çok yüksek olmasa da vaka artışımız devam ediyor. Aşılamada hala açığımız var. Maviye döndük, yüzde 77 üzerinde bir oranı yakaladık ama hedefimiz bunu daha öteye taşımak. Birde muhakkak eksik doz olanların aşılarını yaptırmalarını istiyoruz. 3. Doz olmamış olanlar üçüncü dozlarını yaptırsınlar. İkinci dozunu yaptırmamış olanlar ikinci dozlarını yaptırsınlar. Bu süreci götürebilmemiz noktasında şu anki en büyük yardımcımız aşı. Bu konuda vatandaşlarımızdan da velilerimizden de bizlere destek olmalarını istiyoruz.

VAKA ARTIŞLARI OLACAKTIR

Süreci yakından izliyoruz. 1 hafta geçti. Bir iki hafta daha geçince biraz daha netleşir. Sistem oturur. Muhakkak vakalar olacaktır ama inşallah eğitim öğretimi kesintiye uğratmadan devam ettirme noktasında kararlılık var. Devletin tüm kademelerinde o şekilde devam edeceğiz çünkü 1,5 yıllık bir malum kayıp oluştu. Her ne kadar uzaktan eğitimle telafi edilmeye çalışılsa da artık daha fazlasına tahammülümüz yok. El birliği içerisinde bu süreci yöneteceğimizi ben düşünüyorum.  

4 SINIF KARANTİNAYA ALINDI

Çankırı merkezde sınıf karantinası var. Pozitif vaka çıkan 4 sınıfımız oldu. O sınıflarda karantina uygulaması var. Şu an için bir sıkıntı yok. Hastanemizde öğrencilerimizden yatan, tedavi gören de yok. Zaten 18 yaş altında ağır bir vakaya da rastlamadık. Çocuklarımız rahat bir şekilde atlatıyorlar ama ümidimiz odur ki hiç olmasın. Ama süreç içerisinde olacak, bu bir salgın. İnşallah sağlıklı bir şekilde öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz atlatırlar. Olmaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”