06 07 2022

Çankırı’da 159 kişi Koronavirüs nedeniyle vefat etti

kkkk/Vali Ayaz.jpg

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, koronavirüs nedeniyle kent genelinde bugüne kadar 159 kişinin yaşamını yitirdiğini, maske ve sosyal mesafe kurallarına uymayanlara ise toplamda 1 milyon 613 bin 37 TL ceza kesildiğini söyledi.

Vali Abdullah Ayaz, Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında kent genelindeki koronavirüs olaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Vali Ayaz, ülke genelinde olduğu gibi Çankırı’da da vaka sayılarında artış olduğunu aktararak, “Hala vakalarda artış var. İstediğimiz noktaya bir türlü gelemedik. Zaman zaman iyileşmeler yaşasak da zor iyileşiyoruz, çabuk kötüleşiyoruz. Son 2-3 haftadır çok ciddi bir artışla karşı karşıya kaldık ülke çapında. Tedbiri elden bırakmaya, gevşemeye gelmiyoruz. İl genelinde gördüğümüz en büyük problem hala sosyalleşme. Her yaş grubundan hastamız var. Onun için hastalığın uğramadığı herhangi bir kitle veya kesim yok.” dedi.

GENÇLER, BÜYÜKLERİ HASTA EDİYOR

Gençlerin, büyükleri hasta ettiğini belirten Vali Ayaz, “Burada dikkat çeken bir durum var, 50 yaş üstü hasta sayımız çok yüksek. 65 yaş üstünü bir türlü koruyamıyoruz. Günlük vaka sayımız ne kadar düşük olursa olsun 65 yaş üstü hastamız muhakkak oluyor. Gençler, büyüklerimizi hasta ediyorlar. Onun için sosyal hayatımıza bir süre ara vermemiz gerekmekte.” şeklinde konuştu.

159 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

 

Ayaz, koronavirüs nedeniyle bugüne kadar kent genelinde 159 kişinin vefat ettiğini aktararak, “Bugün itibariyle 159 vatandaşımız bu sebeple hayatını kaybetti. Ben bir kere daha altını çiziyorum. 18 Haziran'da görev başına geldiğimde bu sayı 7’ydi. Ayrıca bugüne kadar uyguladığımız ceza miktarı toplamda 1 milyon 613 bin 37 TL. Bizim amacımız ceza yazmak değil.” dedi.