04 06 2020

BİGG Dünya ve COSME-EEN bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

TÜBİTAK 1512 BİGG Dünya (Bireysel Genç Girişim Hızlandırma Programı) ve COSME-EEN Bilgilendirme Toplantısı Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlendi.

01032019/4.JPG

Düzce Teknopark Girişimcilik Koordinatörü Betül İşbilir Kula ve Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Birim Sorumlusu Muhammet Yasin Gök’ün bilgilendirmelerde bulunduğu toplantıya çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Girişimcilerin teknoloji tabanlı yenilikçi iş fikirlerinin hayata geçirerek ticarileşme süreçlerinde sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaları amacıyla yapılan bilgilendirme toplantısı, TÜBİTAK ile işbirliği içerisinde 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı 1. Aşama Uygulayıcı Kuruluş Çağrısı ile TÜBİTAK tarafından uygun görülen kurumlar içerisinde yer alan Düzce Teknopark tarafından gerçekleştirildi.

Toplantıda, Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan girişimcilerin iş fikirlerinin olgunlaştırılarak ticarileştirilmesi amacıyla tanıtımı yapılan “TÜBİTAK BİGG Dünya Programı”nın yanı sıra Düzce Üniversitesi Sanayi ve İş Dünyası İşbirliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜSİMER)’nin Batı Karadeniz konsorsiyum ortağı olduğu “COSME-EEN(COSME Enterprise Europe Network-Avrupa İşletmeler Ağı) projesi hakkında da bilgilendirme yapıldı.