20 01 2022

Başkan Esen Basın Mensuplarını Sosyal Tesiste Ağırladı

2022 OCAK/WhatsApp Image 2022-01-11 at 11.49.09.jpeg

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi. Çankırı Belediyesi Sosyal Tesis ve Millet Kıraathanesi toplantı salonunda düzenlenen kahvaltıya yerel ve ulusal basın temsilcileri,  internet haber siteleri sahipleri ile radyo yöneticileri katıldı.

Geçtiğimiz günlerde KUZKA toplantısına ev sahipliği yapan Çankırı Belediyesi Sosyal Tesis ve Millet Kıraathanesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde de basın mensuplarını ağırladı. Gazeteciler ile kahvaltıda buluşan Başkan Esen,  medya sektörünün mutfağında gecesini gündüzüne katarak çalışan gazetecileri özverili çalışmalarından dolayı tebrik ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Şeffaf, kanıtlanabilir ve ayakları yere basan bir Belediyecilik anlayışı ile hizmet ettiklerini belirten Esen, çalışmalarının her noktasının hesap verilebilir ve vatandaş ile basın mensuplarına açık bir şekilde ifade edilebilir olduğunun altını çizdi. Esen, “Gazetecilik mesleğinin merkezinde doğru ve tarafsız habercilik olduğu için Çankırı halkını bilgilendirme noktasında belediyemizi ilgilendiren konularda gerekli bilgileri belediyemizin tüm birimlerinden açık bir şekilde öğrenebilir ve bilgi alabilirsiniz.” dedi.  

Esen, eski Orduevi alanını yeniden düzenleyerek Çankırı’ya kazandırdıkları Sosyal Tesis ve Millet Kıraathanesi’ni gazeteciler ile birlikte gezerek tesisi tanıttı.