08 05 2021

Teke, yeniden başkan seçildi  

2021 subat/IMG_3713.JPG

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 10. Olağan Genel Kurulu 9 Nisan Cuma günü Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Kongreye AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Dernek Başkanı Yüksel Teke ve dernek üyeleri katıldı.

Program İstiklal Marşı’mızın okunması sonrasında Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu konuşma yaptı.

Milletvekili Çivitcioğlu, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, başımız sağ olsun. Ülkemiz mücadele ile kaldığı yerden yoluna devam edecek. Bin yıldan beri biz bu topraklarda mücadele ediyoruz. İnşallah bu milletin, vatanın, devletin, bayrağımızın, ezanımızın ilelebet devamı için şehitlerimiz olacak ama biz yine de durmayacağız. Yine de mücadelemize devam edeceğiz. Onlar bu ülkenin, istikbalin mührüdür. Onlar güçlü Türkiye’nin geleceğe sağlam adımlarla adım attığının resmidir. Bunu herkes böyle bilsin. Ülkemiz üzerinde oynanan çok büyük oyunlar var. Çok büyük sıkıntılar var. Elhamdülillah bugüne kadar bunların her birinin üzerinden geldik. Çankırı bugüne kadar düşman ayağı basmamış ilimiz. Çoğu ilimizin kurtuluş günü oluyor ama Çankırı’da biz bunu yaşamıyoruz. Ama vatanına, milletine, bayrağına, ezanına bağlılık deyince Çankırı ilk akla gelen bir ildir.” dedi.

Şehit ve gazi ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını belirten Çivitcioğlu, “1998 senesinde kurulmuş olan derneğiniz, Çankırı’da hem şehit ailelerimiz hem gazilerimiz, gazi ailelerimiz için elinden geleni yapmaya çalışmıştır. Bizde devletimiz, hükümetimiz olarak bugüne kadar sizlere her daim elimizden geleni yapmaya çalıştık. Özlük hakları, aile bireylerin devlet işinde imkan sağlanması, diğer konular gibi elimizden geleni yapıyoruz. Bunlar yeterli mi, değil. Sizler ciğerparelerinizi toprağa feda etmiş insanlarsınız. Onlar gül bahçesine girercesine kara toprağa gözünü kırpmadan vatanı için, milleti için giren kardeşlerimiz. Bizler sizlere ne yapsak az. Bunun farkındayız ama elimizden geldiğince de sizin yanınızda, sizinle beraber olduğumuzu da bilmenizi istiyoruz. Bugüne kadar gerek il başkanlığı sürecimizden önce, gerek il başkanlığımızda, gerek milletvekilliği sürecinde şehit ve gazi ailelerimizin hep yanında olmaya çalıştık. Şükürler olsun elimizden geldiğince de yaptıklarımızla da sizleri bir nebze de olsa memnun ettiğimizi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Çivitcioğlu, Teke’yi başarılı çalışmalarından ötürü tebrik ederek, “Yüksel Teke başkanım, bulunduğu süre içinde elinden geleni her daim sizler için yaptı. Ve görüyorum, şahidim yapmaya da devam ediyor. Bugüne kadar yapmış olduğu özverili çalışma için de kendisine teşekkürü borç biliyorum. Hep beraber hizmetlerimiz daim olsun. Bugüne kadar emeği geçmiş tüm dernek yöneticilerine teşekkür ediyorum. Onuncu olağan kongrenin de hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Sizlerin emirlerinde olduğumuzun bilinmesini istiyorum.” dedi.

Çiviticioğlu’nun konuşmasının ardından divan oluşturuldu.

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke de milletvekili Çivitcioğlu’na konuşmalarından ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Teke, üye sayılarının da mevcutta 141 olduğunu, 11 yeni üye talebiyle birlikte 152 üyeye sahip olacaklarını söyledi.

Çankırı’daki diğer derneklerle ilgili de konuşan Teke, “Son dönemde malumunuz bir dernek ve vakıf kuruldu. Şu anda Çankırı’da 3 dernek bir vakıf var. Dolayısıyla bundan sonra hizmette yarışacağız. İnşallah onlarda güzel şeyler, yapacak bizler de güzel şeyler yapacağız. Şehitlere, gazilere ve bizlere yarışır hareket etme noktasında yapılan her türlü hizmete saygı duyarım. Önümü ilikler, önlerinde eğilirim. Ancak şehidi, gaziyi kutsal değerleri kullanarak farklı çalışmalar içinde girenler içinde her zaman karşılarındayım. Bu can bu bedende olduğu sürece de mücadelesini vereceğim.” dedi.

Konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi. Tek liste ile yapılan kongrede Yüksel Teke ve yönetiminin bir dönem daha başkanlık yapması oy birliği ile kabul edildi.

Yönetim Kurulu Asil: Yüksel Teke, Ömer Ekşi, Sinan Keloğlanoğlu, Hasan Gülhan, Nuran Aydos, Arife Uyanık, Muammer Çelik.

Yönetim Kurulu Yedek: Saffet Şimşek, Abdullah Yandım, Hüseyin İbiş, Cengiz Ustaoğlu, Abdurrahman Kapdan, Ayşe Akman, Muammer Avcı.

Denetim Kurulu Asil: Aykut Durnalık, Necip Boybaşı, Hasan Esen.

Denetim Kurulu Yedek: İrfan Ekşi, Süleyman Şimşek, Mustafa Gençtürk.