08 05 2021

Çankırı’da bir günde 165 pozitif vaka

2021 subat/siteee salim korona haber.jpg

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, koronavirüsle ilgili Çankırı’da bir günde yapılan 650 testten 165 kişinin testinin pozitif çıktığını söyledi.

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 10. Olağan Genel Kurulu’nda konuşma yapan AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, koronavirüsle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Çankırı’da bir günde 165 pozitif vaka olduğunu aktaran Çivitcioğlu, şöyle devam etti: “Bir yıldır koronavirüs belası ile uğraşıyoruz. Tedbirlerle ilgili, kısıtlamalarla ilgili süreç biraz yumuşatıldı. Maalesef sayılarımız çoğalmaya başladı. Dün itibariyle (8 Nisan Peşembe) vaka sayımız Çankırı’da 165. Yani bir günde, 650 kişinin test yapıldığı bir günde 165 vatandaşımız kovid. Yoğun bakımda doluluğumuz yok, hastanede yatan sayımız az. Evde bu süreci daha rahat geçirebiliyoruz. Ama kimse de olsun bu konuda sıkıntısı, problemi olsun istemiyoruz. İstiyoruz ki bir an evvel bu beladan kurtulalım. Bunun yolu da temizlik, maske ve mesafeden geçiyor. Bu tedbirler sizleri zora sokmak için değil. Bir an evvel sağlığımıza kavuşmamız. Biraz daha dişimizi sıkalım. Daha güzel bir yarına daha sağlıklı bir yaşama ulaşmak için dişimizi sıkalım diyorum.”