19 05 2022

Yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi!

2022 OCAK/kar tatili.jpg

Çankırı’nın ilçelerinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Kurşunlu’da yarın, Çerkeş’te ise yarın ve Cuma günü eğitim öğretime ara verildi.

Kurşunlu Kaymakamlığı’ndan yapılan bilgilendirmede, “Yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle İlçemizde bulunan lise, ortaokul, ilkokul ve okulöncesi eğitim kurumlarında eğitim-öğretime 20.01.2022 Perşembe günü 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca ilçemizde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan memur ve diğer kamu görevlileri 20.01.2022 Perşembe günü 1 (bir) gün süreyle idari izinli sayılmıştır.” denildi.

 Çerkeş Kaymakamlığı’ndan yapılan bilgilendirme ise şöyle: “Yoğun kar yağışı nedeniyle okullar iki gün süreyle tatil edildi. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile ilçemiz genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçemizdeki tüm ilk ve orta dereceli okullar 20-21 Ocak 2022 Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere 2 gün süre ile tatil edilmiştir. Kamuda çalışan engelli ve hamile personel de bu süre boyunca idari izinli sayılacaktır.”