24 09 2020

Yıldıztepe'de tatil yoğunluğu

 ÇANKIRI  Ilgaz'da Yıldıztepe Kayak Merkezi'ndeki oteller sömestir tatilini fule yakın dolulukla geçirdi.

06082019/01CANKIRI6.jpg


Ilgaz'daki Yıldıztepe Kayak Merkezi, sömestir tatilinde yoğun ilgi gördü. Türkiye'nin dört bir yanında rezervasyon yaptıran tatilciler, otellerin doluluk oranını yüzde yüz seviyeye ulaştırdı. Tatilciler, karla kaplı pistlerde kayak ve snowboard yapmanın keyfini çıkarırken, bazıları da kızaklarla kaymayı tercih etti.

Kayakseverlerden Davut İç, İstanbul’dan geldiklerini belirterek, “Aslen Ilgazlıyız, İstanbul’dan ailecek geliyoruz. Eşim ve 2 çocuğumla yaz kış Yıldıztepe’ye geliyoruz. Buranın yazı ayrı kışı ayrı güzel. Kar ve kaymak için pistler güzel, Yıldıztepe gelinip görünecek bir yer.” dedi.

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanı olan 7. Sınıf öğrencisi Erva Yardımcı da belediye başkanı İsmail Hakkı Esen’in kendilerini Yıldıztepe’ye gönderdiği için çok mutlu olduklarını söyledi. Yaklaşık 80 kişi geldiklerini ifade eden Yardımcı, “Burayı daha önce görmeyen arkadaşlarımız vardı, ilk defa geldiler ve hepimiz buradan çok memnun kaldık. Kar da çok güzeldi, kaydık eğlendik.” şeklinde konuştu.

Ankara’dan ailesi ile gelen kayaksever Beycan Acar ise şunları kaydetti:

“Çok güzel, çok eğlenceli bir gün geçiriyoruz. İlk defa geliyoruz Yıldıztepe’ye. Dün kayak hocalarından kayma eğitimi aldık, bugün kendimiz kayabiliyoruz. Pistlerde çok güzel. Bundan sonra da kayak yapmaya geleceğiz.”