06 07 2022

Yerlikaya: Hedefimiz 14+1’i sarıya boyamak

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, KYK Genel Müdürü Recep Ali Er ile birlikte çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize geldi.

28022019/5.JPG

Dün ilimize gelen Bakan Yardımcısı Yerlikaya öncelikle Çankırı Valiliğini ziyaret etti. Yerlikaya’yı Valilik ziyaretinde Vali Hamdi Bilge Aktaş, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Boz, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker karşıladı. Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Vali Hamdi Bilge Aktaş’ı makamında ziyaret etti. Basına kapalı şekilde devam eden ziyaret sonrasında Yerlikaya, AK Parti İl Başkanlığına yürüyerek geçti.

AK Parti İl Başkanlığı önünde AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım tarafından çiçekle karşılanan Yerlikaya daha sonra İl Başkanı Celal Kaman’ı makamında ziyaret etti. Daha sonra Parti binası toplantı salonunda partililerle bir araya gelen Yerlikaya, burada açıklamalarda bulundu.

-Hedefimiz 14+1’i sarıya boyamak

AK Parti’nin Çankırı’daki hedefinin 15 belediyeyi almak olduğunun altını çizen Bakan Yardımcısı Yerlikaya “Çankırı’da bir vesileyle bir araya geldik. 31 Mart günü bir yerel seçim çalışmaları kapsamı altında biz kendi bakanlığımızla alakalı hem gençlik kısmında hem spor kısmında hem de kredi yurtlar kısmında ilimizde bakanımızın da talimatı üzerine olabilecek aksaklıklar eksiklikler yenilikler neler olabilir diye gözden geçirmek hem de dostlarla istişare edebilme imkanı bulmak için geldik. İnşallah burada güzel neticelerle 31 martta cumhurbaşkanımıza layık cumhurbaşkanımızın işaret ettiği 14+1 tamamını sarıya boyamış şekilde bu heyecanı yaşarız. Türkiye şampiyonluğunu yaşamış bir Çankırı’yı görmeyi arzu ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın bize vermiş olduğu yetkiyi imkan olanaklar çerçevesinde elimizde ne varsa Çankırı için mücadele etmeye hazırız.” dedi.

AK Parti İl binasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Yardımcısı Yerlikaya, gazetecilerin ‘Yıkılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun yerine yapılacak yeni havuzun son durumu nedir?’ sorusuna “Biz uzun yıllardır birikmiş problemlerin üstesinden gelmiş bir liderin ekibindeyiz. Bugüne kadar çözmediğimiz hiçbir problem kalmadı. Bugün inanın onu da çözeceğiz. Zaten proje aşamasında yapımına da kısa sürede başlayacağız. Buraya bir THOM dediğimiz Türkiye olimpik hazırlanma merkezi bir genç yapının oluştuğu bir yapıyı kurmayı da arzu ediyoruz. Bunu kurarsak burada yeni filizlenmiş genç şampiyonların çıktığı oluşumu da tasarlıyoruz. İnşallah yakın zamanda THOM başlatır spor camialarımıza kavuştururuz. Yurtlarla ilgili bildiğimiz kadarıyla kız yurdunda eksiklerimiz varmış bunun da yerlerini tespit edip en kısa zamanda temellerini atacağız. Bu konuda kararlıyız. Bugüne kadarki bütün problemleri nasıl çözdüysek bundan sonra da devam edeceğiz.” şeklinde cevaplandırdı.

‘Çankırı Belediyesinin yapımını planladığı spor kompleksi ve Atatürk stadına yapılacağı söylenen Millet Bahçesi’ hakkında soruları da yanıtlayan Bakan Yardımcısı Yerlikaya, “Her türlü maddi desteği sağlamak boynumuzun borcu. Biz buradan ihtiyaçları alıp Ankara’ya götürüp orada nasıl yardım edebileceğimizi masaya yatırıp problemleri çözeceğiz. Biz bir aile bütünüyle devlet kurumlarıyla birlikte beraberce çözüm üretiyoruz. Biz de bize düşen katkı neyse katkı veririz.” dedi. Yerlikaya, aynı zamanda yapımı planlanan Millet Bahçesi’nin ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandığı ve uygun bir yer bulunduğunda kendilerinin açıklayacağını söyledi.

AK Parti İl Başkanlığı ziyareti sonrasında, AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM)’ni ziyaret eden Bakan Yardımcısı Yerlikaya burada partilerle bir araya geldi.

Ziyaretinin devamında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)’nı ziyaret eden Bakan Yardımcısı Yerlikaya, burada gençlerle bir süre sohbet etti.