24 09 2020

Yardım tırı yola çıktı

Çankırı Belediyesi tarafından Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için başlatılan yardım kampanyası kapsamında yardım tırı dün yola çıktı.

06082019/site7.JPG

Çankırı’da vatandaşların yardımlarıyla toplanan gıda malzemesi, giysi, battaniye, ısıtıcı ve ayakkabı  gibi ihtiyaçlar Hilal Masa’da toplandıktan sonra Çankırı Belediyesi önünde tıra yüklenerek dualar eşliğinde uğurlandı.

Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere Çankırı halkı olarak destek vermek istediklerini aktaran Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “ Depremde ölenlere Allah'tan rahmet yaralılara da şifalar diliyorum. Allah bu elemli, kederli günleri, doğal afetleri inşallah bu millete bir daha yaşatmaz. Her zaman biz Çankırı halkı olarak Türkiye Cumhuriyetinde yaşanabilecek doğal felaketlere elimizden geldiği kadar katkı sağlamak anlamında yanındayız. Bugünlerde bizim Türk toplumu olarak neler yapabileceğimizi de dünya aleme göstermiş olduk. Sağolsun Çankırı halkı da bu konuda çok duyarlı. İhtiyaç olabilecek her şeyi toparlamaya çalıştık." dedi.

Belediye önünde hazırlanan yardım tırı, malzemeleri bölgeye ulaştırmak üzere dualarla yola çıktı.