10 08 2020

Yaralı şahıs ambulansın camını kırdı

HAZİRAN 2020/20cankırı1.jpg

Çankırı'da yaralanma ihbarı üzerine olay yerine giden ambulansın camları yaralı şahıs tarafından yumruklanarak kırıldı.

Olay merkeze bağlı Germece köyünde meydana geldi. Aralarında daha önceden husumet bulunan  Y.K.K, T.K ile Z.Ç., M.Ç bir süre tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle T.K. bıçakla yaralandı. İhbar üzerine bölgeye giden 112 Acil servis ekipleri yaralı şahsı muayene etmek istedi.

T.K.’nın direnmesi ve saldırgan tavırlar sergilemesi üzerine sağlık ekibi durumu jandarmaya bildirdi. Yakınları tarafından ambulansa bindirilmek istenen T.K., ambulansa zarar vererek camlarını kırdı. Hasar gören ambulans olay yerinden ayrılırken hastanın nakli başka bir ambulansla gerçekleştirildi. Jandarma ekipleri, bıçakla yaralama olayına karışıp olay yerinden kaçan Z.Ç., ve M.Ç’nin yakalanması için çalışma başlattı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yaşanan olayı kınadıklarını belirtti. Sarıkaya, “İlimiz merkeze bağlı Germece köyünde yaralanma vakası çağrısı üzerine, Merkez 4 Nolu Acil sağlık İstasyonunda görevli ekibimiz ivedilikle vakaya müdahale etmek üzere Germece köyüne gitmiştir. Köye ulaşan ambulansa alkollü olduğu belirtilen bir şahıs tarafından maalesef saldırıda bulunulmuş, ambulansın arka camları kırılmıştır. Yaşanan olayı şiddetle kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.