04 06 2020

Valilik yeni binasında

Çankırı Valiliği Hükümet Konağı, Ankara yolu üzerinde yapımı tamamlanan yeni yerine taşınmaya başladı. İŞKUR, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü de yeni binaya taşınarak, burada hizmet verecek.

06082019/site1_1.jpg

Ankara yolu üzeri Çankırı Adalet Sarayı ve Emniyet Müdürlüğü binalarıyla komşu olan, 70 bin m2’lik bir alan üzerinde yaklaşık 42 milyon TL’ye 2014 yılında ihale edilen Çankırı Hükümet Konağı’nda inşaat çalışması tamamlandı ve binaya taşınma işlemi geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi.

 

Konu ile ilgili Çankırı Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle: “Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Yolu üzerinde yapımı tamamlanan yeni Hükümet Binasına, Valilik Makamı, Vali Yardımcıları dâhil Valiliğimize bağlı İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü, İl Yazı İşleri Müdürlüğü, İl İdare Kurulu Müdürlüğü, İdare ve Denetim Müdürlüğü, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü, Özel kalem Müdürlüğü, Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü, Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü, İdari Hizmetler Şube Müdürlüğü, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği, Açık Kapı Bürosu ve GAMER yeni binada 30.09.2019 tarihinden itibaren taşınarak, hizmet vermeye başlamıştır.

 

Hükümet binasına ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da taşınarak hizmete başladı. Bu birimler dışında İŞKUR İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tapu Sicil Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü (Tüketici Hakem Heyeti dâhil) İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’nün taşınma işlemleri ve hazırlıklar devam etmekte olup, kurumlar tarafından hazırlıklar tamamlandığında bu birimlerimiz de yeni hükümet binasında en yakın zamanda hizmet vermeye başlayacaktır.”