08 07 2020

Vali Ayaz, göreve başladı

YARANLAR VE ŞEHİTLER DİYARI ÇANKIRI’YA HOŞ GELDİNİZ

kkkk/18CANKIRI1.jpg

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çankırı Valisi olarak atanan Vali Abdullah Ayaz bugün göreve başladı.

Cumhurbaşkanlığı'nın 10 Haziran 2020'de yayımlanan kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişi görevine atanan Vali Hamdi Bilge Aktaş’ın yerine atanan Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, bugün saat 15:00’te kente gelerek görevine başladı. Vali Ayaz’ı valilik girişinde Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, vali yardımcıları, kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, kurum müdürleri ve valilik personeli karşıladı.

Makamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Ayaz, “İnşallah hepimiz için hayırlı olur. Burada takdir edildiği süre boyunca mesaimiz olacak. Bu süre boyunca elimizden gelen tüm gayreti ilimiz için göstereceğiz. İnşallah hepimiz için güzel hayırlı bir çalışma dönemi olur.” dedi.

Vali Ayaz, şunları kaydetti:

“Sizlerin de bulunduğu gibi bizlerde memleketin çok farklı yerlerinde görevde bulunduk. Son 5 yılda göç idaresinde genel müdürlüğünde görev yapmaktaydım. 3 yılı genel müdür 2 yılı daire başkanı olmak üzere. Şimdide kısmet burası. Bu zamana kadar ellimizden gelen gayreti gösterdik. Bundan sonrada böyle olmaya devam edecek. İnşallah görev süresi içerinde de bu 7 bin 500 km karenin her karşına basma gayretinde olacağız. Vatandaşlarımızla, tamamına temas etme gayretinde olacağız, meselelere sorunlara eğilme gayreti içerinde olacağız.

Yapılabilecek ne varsa ilimizin potansiyelini geliştirme noktasında bu gayret ve çaba içerisinde olacağız. Muhakkak ki bunlar tek başımıza, valinin diğer birimlerin yapacağı işler değil. Bu bir ekip çalışması. Biz elimizden gelen çabayı gösterip bizden sonra gelenlere tevdi etme çabasında olacağız. Bu bir bayrak yarışı elimizden geleni yapacağız. Ayrılan valimize de teşekkür etmek istiyorum. Neticede onlar bayrağı aldılar belirli bir süre taşıdılar bize devrettiler. Bizde elimizden geldiğince en iyisini yapma gayreti içerisinde olacağız.

Bizden sonrakine de alnımızın akıyla teslim edeceğiz. Dediğim gibi hepimiz için inşallah hayırlı olsun. İnşallah güzel keyifli bir çalışma geçiririz. Bakanlıktaki görevimden ayrılırken her yerde şu konuşmayı yaptım, büyük bir keyif aldık. Bu süre içerisinde bu bir yorgunluk olarak yansımadı. Yaptıklarımızın karşılığını görme imkanımız oldu. İnşallah burada da yoğun bir mesai içerisinde olacağız.”