24 09 2020

Tuz mağarasında "boks"

Çankırı’da devam eden Genç, Yıldız ve Üst Minik Kızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası kapsamında bazı sporcular, yerin 150 metre altında bulunan 5 bin yıllık tuz mağarasını ziyaret ederek burada antrenman yaptı.

06082019/31CANKIRI1.jpg

Mağarayı gezen sporcular, antrenörleri eşliğinde "gölge boksu" gerçekleştirdi. Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonanın Çankırı’da başarıyla sürdüğünü belirterek, sporcuların kentin tarihi ve turistik yerleri görme fırsatını yakaladıklarını da söyledi.

 

Sporcuların mağarada antrenman yapma fırsatı bulduklarını aktaran Ak, "Tuz mağarasının sporcuların performanslarına katkı sağlamasından istifade edebiliriz. Biz bu amaçla ilimize gelen tüm sporcularımıza burayı göstermek istiyoruz. Şampiyonaya katılan sporcuların bir kısmını getirdik diğer sporcularımızı da getireceğiz." dedi.

Yıldız Kızlar Boks Milli Takımı Sorumlu Antrenörü Ahmet Çınar da şunları kaydetti: "Ringin sultanları tuzun başkenti Çankırı'da sloganıyla başlatılan şampiyona tüm hızıyla devam ediyor. Tuz mağaramız hem Çankırı hem Türkiye hem de dünya için önemli bir tuz rezervine sahip. Ayrıca sporcunun performansını artıran tuz mağarasına geziler düzenliyor, sporcu arkadaşlarımıza, antrenör, idareci ve hakemlere mağaranın faydalarını, performansa yönelik faydalarını anlatıyoruz. Buraya gelmişken sporcularımızla antrenman da yaptık. Şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.