20 01 2022

TOKİ’nin yeri netleşti

2021 subat/01cankırı1.jpg

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, TOKİ konusunda yerin büyük oranda netleştiğini, yerin Ankara yolu Aşağı Pelitözü mevkii olduğunu duyurdu.

 

Valilik toplantı salonunda aylık basın bilgilendirme toplantısında konuşan Vali Abdullah Ayaz, şehrin en önemli ihtiyaçlarından olan toplu konut konusunda yerin büyük oranda netleştiğini duyurdu.

Vali Ayaz, hem Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) hem de şehre çözüm olacak bir nokta belirlendiğini ifade ederek, “TOKİ ile ilgili bazı yerleri inceledik. Aşağı Pelitözü yolunda bir yer var. Bizce de uygun. Orayla ilgili olarak Yakınkent OSB’deki yatırımcıların yöneticileriyle ilgili toplantı yaptık. Onlardan belli sayıda talep aldık. Sonra Çevre ve Şehircilik Bakanımıza gittik. İnşallah ora üzerinden yürüyecek. OSB’de yatırımcı sayımız artıyor. Alpin çorap çok daha büyük bir yatırım yapıyor. İlave 1500 kişiyi daha istihdam edecek inşallah. Bunun yanında irili ufaklı yer tahsislerimiz var. Artık OSB’de 2. Etaba geçmek üzereyiz. O yüzden hem OSB’ye hem şehre hizmet edecek bir alanın uygun olacağını değerlendiriyoruz. Böyle bir alan daha önce düşünülmüş, biz şimdi bunu yeniden canlandırma gayretindeyiz. TOKİ oradaki alanla ilgili çalışmalara ve talep toplamaya başlayacak yakında. Bunun dışında da şehir merkezinde birkaç alternatif alan var. Oralarla ilgili istişareler sürüyor. Ama Aşağı Pelitözü’nün alanı çok geniş. Alternatif alanları da TOKİ ile paylaştık. Onların teknik ekipleri gelip gereken incelemeleri yapacaklar. Şehrin konut ihtiyacını karşılamak lazım. Hem üniversite hem gelenler açısından. Bu çalışmalarımız devam edecek.” dedi.