25 01 2021

Tılsımlı kazıda 2. kez yakalandı

06082019/IMG-20191108-WA0009[1].jpg

ÇANKIRI'nın Bayramören ilçesine bağlı Sarıkaya köyünde tılsımlı olduğuna inandıkları defineyi bulmak için 24 Ekim’de aralarında Almanya'dan gelen bir imamın da bulunduğu 8 kişinin kazı yaptığı alanda, daha önce yakalanarak serbest bırakılan R.Y. ile birlikte 4 kişi izinsiz kazı yaptığı esnada jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

Almanya'da yaşayan Yüksel Veli A., Çankırı'nın Bayramören ilçesi Sarıkaya köyü yakınlarındaki arazide gömülü define olduğunu öğrenmesi üzerine, aralarında bir imamın da bulunduğu 8 kişi tılsımlı hazineyi çıkarmak için izinsiz kazı yaptı. 5 metre derinliğinde çukur kazıp 13 yüzük, 63 de sikke bulan şahısların yakalanmasının ardından aynı yerde bugün, daha önce yakalanıp serbest bırakılan R.Y. ile birlikte K.D., Y.T., İ.D. ve M.D. izinsiz kazı çalışması yaptı. Şahıslar, Ankara’dan temin ettikleri ekskavatör taş kırıcı iş makinesi ile kazı yaptıkları esnada jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. 

-Olay-

Çankırı'nın Bayramören ilçesine bağlı Sarıkaya köyünde tılsımlı olduğuna inandıkları defineyi bulmak için kazı yaptıkları iddiasıyla jandarma tarafından gözaltına alınan, aralarında Almanya'dan gelen bir imamın da bulunduğu 8 kişi, önce tutuklanmış, sonra itiraz üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.