21 10 2019

Spor çalıştayı gerçekleştirildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Spor Kurulu tarafından düzenlenen spor çalıştayı Çankırı'da gerçekleştirildi. Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 81 ilde yerelde spor çalıştayı kapsamında dün ilimizde de bir program gerçekleştirildi.

28022019/chp (1).JPG

Gerçekleştirilen programa, CHP İl Başkanı İlhan Tekin, CHP Spor Kurulu Koordinatörü Cemal Kaman, ilçe başkanları, CHP belediye başkan adayları ve partililer katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Spor Kurulu tarafından gerçekleştirilen çalıştay kapsamında yerel yönetimlerin spor aktivitelerine ağırlık vermesi ve bu yönde projeler üretmesinin önemine değinildi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Çankırı CHP İl Başkanı İlhan Tekin, "Partimizin temel hedeflerinden olan, başta dostluğa, birlik ve beraberliğe katkıda bulunan spor politikalarının yerel yönetimlerde izlenecek programların hayata geçirilmesi için kurulan spor kurulumuzun toplantılarından birine ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz" dedi.

81 ili dolaştıklarını dile getirerek konuşmasına başlayan CHP Spor Kurulu Koordinatörü Cemal Kaman, "81 ilde partimizin spor kurulunun, topluma hizmet içerikli hazırlamış olduğu çalışmaları, Türk toplumuna hizmet etmiş, Türk bayrağını uluslararası düzeyde göndere çekmiş değerli sporcularımızla, spor bürokratlarımızla ciddi politikalar geliştirdik. 81 ilde de dolaşıyoruz. 11. il toplantısını da Çankırı'da yapıyoruz" dedi.

Gerçekleştirilen çalıştaya katılan ve Maraton dalında uluslararası bir üne sahip olan Veli Ballı, kırsal kesimde spora daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini dile getirdi.  Milli Atlet Süreyya Ayhan'ı örnek gösteren Ballı, "Tüm dünyanın tanıdığı ve Türk bayrağını göndere çeken milli atletimiz Süreyya Ayhan Çankırı'da yetişmiştir. Artık metropol ve büyük şehirlerde  değil kırsal kesimlerde çalışma yapmalı ve kabiliyetli, yetenekli çocuklarımızı Türk sporuna kazandırmalıyız" dedi.