27 10 2020

Sizlere minnettarız

Şehit aileleri ve gazilere ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’ verildi

AĞUSTOS 2020/17CANKIRI2.jpg

Çankırı'da, 2 şehit ailesi ve 3 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi. Çankırı Valiliği ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Valilik Sosyal Tesis Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Vali Abdullah Ayaz, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, şehit yakınları, gaziler ve aileleri, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşma yapan Vali Abdullah Ayaz, her zaman şehit yakınları ve gazilerin emrinde olduklarını söyledi.

Şehit ve gazi ailelerinin sıkıntı yaşamasına müsaade etmeyeceklerini belirten Ayaz, şöyle devam etti:

“Muhakkak ki şehitlerimizi geri getirmemiz, gazilerimizin maddi ve manevi kayıplarını, yaşadıklarını yerine koyma imkanımız yok.  Ancak sizlerin de malumudur ki devletimiz her kurum ve kuruluşu ile her çalışanı ile sizlerin yanında. Devletimiz elinden geldiğince, imkanları dahilinde sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak ve bundan sonraki hayatınızda en azından bazı zorluklarla karşı karşıya kalmamanız için elinden gelen fedakarlığı gösterme gayreti içindi. Sizlere tekrar ifade ediyorum. Ben vali olarak, tüm çalışma arkadaşlarımla beraber emrinizdeyiz. Bu şehrin sınırları içinde hiçbir şehit ve gazi ailemizin ve yakınının sıkıntı yaşamasına müsaade etmeyeceğiz.”

Vali Ayaz’ın konuşması sonrasında şehit Yalçın Koca adına babası Zekeriye Koca’ya, şehit Yüksel Kapdan adına babası Abdurrahman Kapdan’a ve gazilerimiz; Burak Çoçar, Osman Uzun ve Tuncay Karakoç’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.