06 07 2022

Şenol hoca, ayrılığın perde arkasını anlattı!

2022 OCAK/274058189_5043300632414808_4548256984638563440_n.jpg

24 Kasım 2021 tarihinde 1074 Çankırıspor’un başına geçen antrenör Şenol Kıyak’ın, önceki gün itibariyle görevine son verildi. 1074 Çankırıspor Kulübünden yapılan açıklamada, “ Kulübümüz teknik sorumlusu Şenol Kıyak ile yollarımız ayrılmıştır. Kulübümüze katkılarından dolayı Şenol Kıyak’a teşekkür eder, başarılar dileriz” denildi.

Ayrılıkla ilgili basın açıklamasında bulunan başarılı teknik adam Şenol Kıyak, “21 Şubat 2022 itibariyle, yönetim kurulunun aldığı karar neticesinde 1074 Çankırıspor Kulübü'ndeki Teknik Direktörlük görevimden ayrılmış bulunmaktayım.” dedi.

Kıyak’ın açıklaması şöyle: “Bu tür ayrılıklar futbolda olabilir ancak ayrılma sebebini Çankırılılarla paylaşmak istiyorum. Pazar günü oynanan Çubukspor maçı sonrası yaşanan olaylar bu ayrılığı doğurmuştur. Boynuna yönetici kartı takıp şeref tribününde oturan ancak takımının durumundan bihaber, sadece maça gelip takımı eleştiren bir şahıs, kaybettiğimiz maçın ardından üstelik oğlumun yanında bana küfür edebilmiştir. Böyle bir kişi nasıl bir takıma yönetici olabilir? Çankırıspor bu kadar basit, bu kadar sahipsiz olmamalıdır.

Ben yaşanan her şeyin arkasındayım, peki Yönetim Kurulu yapamadıklarının arkasında mı? Bugün kulüp yetkilileri yaşananları bahane edip ‘Neden şu oyuncuyu oynatmadın da bu oyuncuyu oynattın’ gibi eleştirilerde bulundular. Ben de bunun üzerine ‘Sizin niyetiniz belli, siz kararınızı vermişsiniz’ dedim ve ayrıldım. Yönetim kurulundakiler bu kararı verirken yönetici vasıflarını hatırlıyorlar da takım sorunlar yaşarken neredeydiler? Takımın kapasitesi belli, kadro yetersiz. Oyuncular iyi niyetle çabalıyorlar ancak aylardır paralarını alamıyorlar. Onurlu bir mücadele içindeler. Yaşadıkları ortamda sıkıntılar mevcut. Yemek, ısınma hepsi dert. Buna rağmen çıkıp oynuyorlar. Bu sorunlar yaşanırken yöneticiler nerede? Kulüp başkanı sadece maça gelip gidiyor. Transfer yapmadılar. Para sıkıntısını da ‘bugün, yarın’ diyerek geçiştirdiler. Ancak göreve son vermeye gelince ‘Yönetim Kurulu Kararıyla’ oluyor. İşin gerçeği bırakması gereken onlar. Yapamıyorsan bırakacaksın. Başkanlar, yöneticiler, hocalar ve futbolcular gelip geçicidir, kalıcı olan Çankırıspor’dur. Bunu iyi anlamak lazımdır diye düşünüyorum.

Ben 35 yıldır Çankırı'dayım. Çankırı futboluna çok hizmet ettiğime inanıyorum. Ben buradayım. Elimden geldiğince hizmet etmeye devam edeceğim. Saygılarımla.”