29 01 2020

Şehitlik ziyaret edildi

ÇANKIRI'da Kurban Bayramı arifesinde Garnizon Şehitliği ziyaret edildi.

06082019/bzmcnk2.jpg

Şehitlik ziyaretine Çankırı Garnizon Komutan Vekili Albay Oğuz Çiçek, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek, askeri erkan ile şehit ve gazi aileleri katıldı.

Ziyaret esnasında şehit aileleri ve yakınları zaman zaman duygusal anlar yaşadı. Protokol üyeleri ve şehit yakınları kabirlerin başında dualar etti.

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, ziyaret sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, "Çankırı protokolümüzden katılımlar oldu. Yaklaşık 15 yıldır bayram arifelerinde şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Onlarla bayramlaşıyoruz. Aileler kabirlere koşa koşa geliyorlar, dualar ediyorlar, geçmişlerini hatırlıyorlar, anılarını tazeliyorlar. Anneler ağlıyor, babalar yavrularının soğuk fotoğraflarını öpüyorlar. Kurban bayramı meşakkatli bir bayram. Kurbanlıklar kesilecek, misafirler ağırlanacak bir yandan da evlat acısı var. Bu vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna şahadete koşan tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Gazilerimize  sağlık, sıhhat ve uzun ömür diliyorum. Ülkemizin her köşesinde görev yapan güvenlik güçlerimize kolaylıklar diliyorum, herkesin bayramını kutluyorum." diye konuştu.