19 05 2022

Şampiyon Halterciler Ödüllendirildi

KASIM 2020/3Q3A0945.JPG

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, düzenlenen program ile şampiyon haltercileri kutlayarak altın ile ödüllendirdi. 

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde şampiyon haltercilerin başarısını kutlamak için özel bir program düzenlendi. Gerçekleştirilen kutlama programına;  İl Müdürü Sadık Ak ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Spor Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin, Çankırı Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Yolcu, Beden Eğitimi Öğretmeni Halter Antrenörü Ömer Öz, Beden Eğitimi Öğretmeni Mesut Gönen ve şampiyon sporcular katıldı.

Programda; 20-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında Polonya'da düzenlenen U15 ve U17 Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasında Avrupa 2.liği ile 02-13 Ekim 2021 tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyonasında Dünya 2.si olarak büyük bir başarıya imza atan Taner Çağlar, altınlarla ödüllendirildi.

Polonya’da düzenlenen U15 ve U17 Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasında Avrupa 4.sü olarak gelecek adına iyi bir başlangıç yaparak Halter Milli takımının önemli sporcuları arasında yer alan Mert Yılmaz ile 15-18 Ekim 2021 tarihleri arasında Bosna Hersek’te düzenlenen Uluslararası Halter Turnuvasında 73 kilo sikletinde “Turnuva Şampiyonu” olarak altın madalyayı elde eden Berat Cinbo ’ya da çeşitli hediyeler takdim edildi.

Şampiyonları, antrenörlerini ve Beden Eğitimi öğretmenlerini tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk “Eğitim ve öğretimin yanında sosyal ve sportif faaliyetlerin de başarı noktasında bu seviyelere gelmesi ayrı bir sevinç ve mutluluk veriyor. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Sporcularımızı tebrik ediyorum “dedi.

Programda konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, "Bu güzel başarıları elde ettiğiniz için hepinizle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Birlik ve beraberlik duygusunun pekiştiği Yarânlar Diyarı Çankırı’mızda sizler gibi ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracak daha çok gencimizi göreceğimiz güzel günlere ulaşacağız.  Bütün çalışmalarımız bu yönde. Sizleri yürekten kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum " dedi.