20 01 2022

Sahte içki üretimi yapılan adreslere baskın yapıldı

2021 subat/KAAKALKOL.jpg

Çankırı Emniyet Müdürlüğü tarafından sahte içki üretimi yapan iki ayrı adrese operasyon yapıldı. Olayla ilgili bir kişi hakkında işlem yapılırken, yaklaşık 40 litre sahte içkiye el konuldu.

Emniyetten yapılan bilgilendirme şöyle:

“Sahte/kaçak el yapımı, dökme, bandrolsüz veya mükerrer bandrollü alkollü içkilerin tespiti ile sahte sosyal medya hesapları ve web sayfaları üzerinden satışını, üretimini ve kullanımını engellemek, insan sağlığı üzerindeki tehditleri ortadan kaldırmak ve can kaybının önüne geçilmesi amacıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan analiz, saha çalışmaları ve ihbarlar gereği;

Uygun olmayan ortamlarda el/ev yapımı alkollü içki üretimi yaparak piyasaya sürdüğü değerlendirilen iki adreste yapılan aramada; muhtelif marka ve ebatlarda 39,7 lt el/ev yapımı dökme alkollü içki, alkollü içki yapımında kullanılan 20 lt etil alkol ve 7 adet alkollü içki aroması tespit edilerek el konulmuştur. Olayla ilgisi olduğu tespit edilen İ.A., isimli şahıs hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçu kapsamında adli tahkikat başlatılmıştır.

Kaçakçılık suçları ile mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı'mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın kaçakçılık olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri iş yerleri, araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.”