10 08 2020

Sağlık Bakanı Koca'dan tebrik

ÇANKIRI'nın Ilgaz ilçesinde gerçekleşen köy düğününde, davetiler, koronavirüs tedbirleri nedeniyle maskeli bir şekilde sosyal mesafe çubuğu ile halay çekti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, halayda çekilen fotoğrafı, Twitter hesabından paylaşarak diğer eğlenceler için örnek gösterdi.

kkkk/05cankırı4_1.jpg

Ramazan SARICI/BİZİM ÇANKIRI - Çankırı’nın Ilgaz İlçesi Kuyupınar köyünde yapılan düğünde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uyularak maskeli ve sosyal mesafe çubuğu ile halay çekildi. Halay görüntüsünü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter hesabından paylaştı.

Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında izin verilen düğünler kapsamında Çankırı’nın Ilgaz ilçesi Kuyupınar köyünde de sosyal mesafe kurallarına uygun olarak Furkan – Seda Altın çiftinin düğünü gerçekleştirildi.

Köy meydanında açık havada sosyal mesafe kuralına uyularak yapılan düğünde, davetlilerin ateşi tek tek ölçüldü. Düğüne katılanlardan bir grup, Türk bayrakları ile donatılmış sosyal mesafe çubuğu ile bir süre halay çekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Çankırı’dan örnek geldi. Biz de halay çekiyoruz, hem maske hem de mesafeli, halay çubukları ile. Çankırı Ilgaz Kuyupınar köyü ve sakinlerine hassasiyet için teşekkürler, sizin nezdinizde. Yeni normalde her şey bizim elimizde.” ifadelerini kullandı.

Köy muhtarı Hamit Ünsal, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, böylesi bir düğünü ilk defa yaşadıklarını söyledi.

Salgından dolayı, misafirleri sosyal mesafe kuralına dikkat ederek ağırladıklarını ifade eden Ünsal,  "Koronavirüs salgını nedeniyle köyümüz sakinlerinden Furkan – Seda Altın çiftinin düğünü çok kalabalık olmadan gerçekleştirildi. Gelenlerin ateşi ölçüldü, sosyal mesafe kuralı konusunda uyarılar yaptık. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Halay çekmek isteyenler olduğu için, Türk bayrağı ile donattığımız sosyal mesafe çubuğu ile bir süre halay çekildi. Herkesin maskesi de vardı. Bu görüntüyü Sayın Sağlık Bakanımız da sosyal medyasından paylaştı. Bizleri örnek göstermesi çok onur verici bir durum. Teşekkür ediyoruz bakanımıza. Bizler önlemlerimizi almaya devam ediyoruz. Herkesi kurallara uymaya davet ediyoruz.” dedi.