07 12 2021

Rektör Çiftçi, Öğrencilerle Birlikte

KASIM 2020/20.JPG

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, 1,5 yıllık aranın ardından tekrar yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerini önce şehirlerarası otobüs terminalinde karşıladı ardından Uluyazı kampüsü içinde gün boyu öğrencilerle birlikte vakit geçirdi.

Rektör Çiftçi, fakülteler, derslikler, yemekhane ve kampüs içerisinde bulunan sosyal alanlarda öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilere yeni öğretim yılının hayırlı ve başarılı olmasını ileten Rektör Çiftçi, yaşanılan pandemi sürecinde yüz yüze eğitimin, eğitim, sosyal hayat ve insan sağlığının ne kadar önemli olduğunu anlamamızı sağladığını söyledi.

Öğrenciler ise üniversitenin ilk gününde büyük bir özlemle geldikleri Çankırı’da hem şehirlerarası otobüs terminalinde Rektör tarafından karşılanmaktan hem de sınıflarında ve kampüs içerisinde Rektör Çiftçi’nin kendileri ile bir arada olmasından ve sorun ve önerilerini birebir iletip çözüm bulunmasından çok mutlu olduklarını ifade ederek, ÇAKÜ’lü olmanın ayrıcalığını yaşadıklarını söylediler.