20 01 2022

Rektör Çiftçi’den Barınma Sorunu İtirafı

ÖĞRENCİLER ÇANKIRI’DA BARINMA SORUNU YAŞAYACAK

2022 OCAK/111111.jpg

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, ÇAKÜ Yeniler Topluluğu ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Çankırı Şubesi tarafından gerçekleştirilen etkinliğe katıldı. Rektör Çiftçi öğrencilerin barınma sorunuyla ilgili, “Tamamen yüz yüze eğitime başladığımızda Çankırı’da barınma sorunu yaşayacağımız gerçeği karşımızda duruyor.” dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, öğrencilerle buluştuğu programda, üniversiteli öğrencilerin yaşadığı barınma sorununa ilişkin çarpıcı açıklamada bulundu.

ÇANKIRI’DA BARINMA SORUNU YAŞAYACAĞIZ

Rektör Çiftçi, “Yüz yüze ve online eğitim noktasında öğretim yılı başında YÖK tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde şu an eğitime devam ediyoruz. Kaldı ki, Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak tüm şartlar için altyapı planlarımız hazır. Tamamen online eğitim için de hazırız. Hibrit sitem için de tamamen yüz yüze eğitim için de hazırız. Ama bir gerçek var ki, tamamen yüz yüze eğitime başladığımızda Çankırı’da bir barınma sorunu yaşayacağımız gerçeği karşımızda duruyor. Bu yıl işlettiğimiz eğitim modelinde bu sıkıntıyı yaşamadık fakat ilerleten yıllarda böyle bir durumla karşılaşacağımız muhtemeldir.” dedi. 

Öğrencilerin mağdur olmaması için bu sorun üzerinde çalıştıklarını da aktaran Çiftçi, “Bunun içinde Belediye Başkanımız başta olmak üzere diğer yönetici ve dinamiklerle görüşmelerimiz sürüyor. Alternatif barınma mekanları için ciddi çalışmalar var.  Önümüzdeki dönem sıkıntı yaşamamak için tüm şartları zorluyoruz. KYK yurtlarının şartları geçmiş dönemlere nazaran kıyaslanamayacak kadar iyileştirilse de zaman zaman münferit olarak yaşadığınız yemek, hijyen ve güvenlik sorunlarınızı duyuyoruz.  Bunları çözmek ve şartların iyileştirilmesi için çok değerli bir il müdürümüz var kendisiyle görüşüyoruz ve bu sıkıntıları çözüyoruz.” ifadelerini kullandı.