13 08 2020

Özel öğrenciler hünerlerini sergiledi

Eldivan Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ile Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından düzenlenen “Engelsiz Lezzetler Waffle Yarışması” Yunus AVM’de gerçekleştirildi.

06082019/site2_1.jpg

Etkinliğe AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte, Eldivan Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 15 öğrenci, aşçıların yardımı ile birbirinden güzel Waffle yaptı. Yarışma sonunda tüm öğrencilere madalya verildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, etkinlik sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kuruluşlarımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla zaman zaman etkinlikler yapıyoruz. Kurum bünyesinde yaptığımız etkinliklerle, sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan etkinliklerde fark var. Çünkü STK’larda bu işin halk ayağı olduğu için, daha çok sosyalleşme noktasında ve bizim sakinlerimiz açısından daha iç içe toplumsal hayata katılma noktasında faydalı oluyor.” dedi.

Yıldırım, şunları kaydetti: “Eldivan’daki çocuklarımızla ilgili bir etkinlikte onları sosyal hayata, topluma hazırlama amaçlı bir Waffle pasta yarışması oldu. Bundan sonra devamı da gelecek. Aşçılar derneği üyelerine hepsine teşekkür ediyoruz. Güzel bir etkinlik oldu. Burada amaç, engellilere dikkatimizi çekmek, farkındalık oluşturmaktır. Toplumla kaynaştırmalarını sağlamak, kendi becerilerini geliştirme, kendilerini güveni artırma, halkla birlikte kaynaşma amaçlarımız var. İnşallah bundan sonra da bu engelli kardeşlerimizi zaman zaman bu tür ortamlar içinde buluşturur ve kaynaştırırız.  

Onların mutluluklarını sizlerde gördünüz. İmkan verildiğinde bazı kazanımları nasıl elde ettiklerini de şahit olduk. Bundan sonra da daha güzel çalışmalarla birlikte olmak ümidiyle.”

Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Hayrettin Karaoğlu ise böylesi bir etkinlik yaptıkları için mutluluk duyduklarını söyledi.

Karaoğlu, “Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği olarak kurulduğumuz gün itibariyle yerli ürün yerli üretim yerli tohumculuk yerli üretime destek amacıyla çıktığımız bu yolda Çankırı’mız için üzerimize düşen ne varsa yapmaktayız ve yapmaya devam edeceğiz. Bugün burada küçük bedenlerde büyük yüreklere sahip kardeşlerimiz ile farkındalık yaratmak amacıyla toplanmış bulunmaktayız. Bu tür farkındalık çalışmaları ile özel gereksinimli kardeşlerimiz ile bir arada olmaya devam edeceğiz. Etkinliğimizin gerçekleştirilmesine olanak sağlayan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım’a, Kahve Şahane sahibi Emre Yılmaz’a, katkılarından dolayı manav Ünal sahibi Ünal Delil ve Dostlar AŞ sahibi Bahattin Ünal’a, katkılarınızdan dolayı siz değerli katılımcılara teşekkür ederiz.”