27 11 2020

Özdemir ailesinin evi yenilendi

İş adamı Tufan Kıdıman’dan duyarlı davranış.

06082019/siteeee.jpg

Çankırı’nın Eldivan ilçesinde yaşayan Hüseyin Özdemir’e (83) ait müstakil ev hayırsever iş adamı Tufan Kıdıman tarafından yenilenerek aileye teslim edildi.

 

Eldivan ilçesi Cami Mahallesi Eyrek Sokak üzerindeki evinde 2 çocuğu ile birlikte yaşayan Hüseyin Özdemir, evlerinin eski olması nedeniyle zor günler geçirdi. Yıkılma tehlikesi bulunan evi gören Eldivanlı iş adamı Tufan Kıdıman, Özdemir ailesine yeni bir ev yapma sözü verdi. Kısa sürede evleri yenilenen Özdemir ailesi yeni evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Ev teslimi için Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Eldivan Kaymakamı Ali İhsan Selimoğlu, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek, Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Özdemir ailesi ve iş adamı Tufan Kıdıman hazır bulundu.

Gazetecilere açıklamada bulunan ev sahibi Hüseyin Özdemir, 9 çocuğundan 2’sinin vefat ettiğini, 7 çocuğunun olduğunu ve 2 çocuğunun da engelli olduğunu söyledi.

Eldivan’daki evinde biri engelli 2 erkek çocuğu ile yaşadığını aktaran Özdemir, “Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Benim duygularım anlatılamaz. Çok çektim, bugünden sonra çekmem inşallah. Benim evim üzerimize çökecekti. İlgili vatandaşlar baktılar evi sıfırdan yapalım dediler. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Ev çok güzel Allah herkese nasip etsin. Tufan Kıdıman’a desteklerinden ötürü çok teşekkür ederim.” dedi.

Vali Aktaş ise Özdemir ailesine yeni evlerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, destek olan iş adamı Tufan Kıdıman’ı duyarlı davranışından ötürü tebrik etti.

Vali Aktaş’ın eşi Seval Aktaş, evin anahtarını Hüseyin Özdemir’in kızı bedensel engelli olan Alime Özdemir’e teslim etti. Alime Özdemir’de hayatının en mutlu anını yaşadığını belirterek göz yaşlarına hakim olamadı ve destek olan herkese teşekkür etti.

(Soldan Sağa- Tufan Kıdıman, Ali Özdemir, Aliye Özdemir)