20 01 2022

Osman Karadeniz güven tazeledi

2022 OCAK/asdasdasd.jpg

Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odasında seçimli genel kurul yapıldı. 2 listenin yarıştığı seçimde, yapılan oylama sonucu 479 oy alan Osman Karadeniz yeniden başkan seçildi. Diğer aday Taha Mutlu ise 96 oy aldı. 21 oy ise geçersiz sayıldı.

Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odası genel kurulu 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Divan oluşturulması ile başlayan genel kurulda adaylar selamlama konuşması yaptı. İlk olarak konuşan aday Taha Mutlu, “Şehrimizde hep beraber, el ele, birlik ve beraberlik içerisinde olacağız ve birliğimizi ne olursa olsun sürdüreceğiz. Osman Karadeniz başkanımıza da başarılar diliyorum. Kazananın Çankırı olacağını biliyoruz.” dedi.

 Osman Karadeniz ise, “Göreve geldiğimiz günden bu güne halka hizmetin hakka hizmet olduğunu bilerek çalıştık. Üyelerimizin menfaatleri için, çalmadık kapı, aşınmadık yol bırakmadık. Biz tüm siyasi partilere eşit mesafede durarak, esnafımızın ve sanatkarlarımızın dertlerini sıkıntılarını gerekli mercilere iletme gayretinde olduk.” dedi.  

Üyelerinin her zaman yanlarında olduklarını belirten Karadeniz, şöyle devam etti: “Odamızın imkanları ve sizlerin destekleri ile üyelerimizin iyi gününde, onların sevincini paylaşırken, kötü günlerinde de üzüntülerine ortak olduk. Pandemiden dolayı odamıza kayıtlı üyelerimize elimizden geldiği kadar maddi ve manevi desteklerde bulunduk. Odamıza kayıtlı üyelerimize Valilik makamı tarafından uygun görülen meslek guruplarına Pandemi döneminde gerekli izinler alınarak işlerine devam etme olanağı sağlanmıştır. Ülkemizde Meydana gelen doğal afet bölgelerine gücümüz nispetinde sosyal yardımlar yapılmıştır.  Bende sizler gibi etten ve kemiktenim, mutlaka hatalarım ve eksiklerim olmuştur ama asla bilerek yapmadım. İyi gününde ve kötü gününde yanında olduğum esnaf arkadaşlarımız gibi olamadıklarımızda vardır. Bu güne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi takdir edeceğinize inanarak yönetim kurulu olarak, hepinize sağlık, sıhhatler ve işlerinizde başarılar dileğiyle genel kurulumuzun Çankırı’mıza ve tüm esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.”

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçim sonucu 479 oy alan Osman Karadeniz yeniden başkan seçildi. Taha Mutlu ise 96 oy aldı. 21 oy ise geçersiz sayıldı.

Osman Karadeniz’in listesi

Asil Üyeler: Hüseyin Faruk Çamahmetoğlu, Sinan Aydın, Nihat Gökbayır, Erol Elaldı, Hasan Çiftçi, Zekeriyya Gün, Murat Atalı, Osman Aslan.

Yedek Üyeler: Bayram Göktepe, Süleyman Korucu, M. Burak Demirbilek, Nazife Öztürk, Ali Oduncu, Cihat Aslan, Mahmut Kıvrak, Ayhan Tekin, Hüseyin Seyit Çakmak.

Denetim Kurulu Asil: Ahmet Akbıyık, Fırat Ölçek, Muharrem Bektaş.

Denetim Kurulu Yedek: Hüseyin Turan, Aylin Çatak, Murat Uzun.