29 01 2020

Milli sporcunun öldürdüğü genç toprağa verildi

 İSTANBUL'da milli kick boksçu Berke Şahin tarafından bıçaklanarak öldürülen Ömer Özdemir (24), memleketi Çankırı'nın Orta ilçesinde toprağa verildi.

06082019/09cankırı2.jpg

Olay, önceki gün İstanbul'da meydana geldi. İddiaya göre, milli kick boksçu Berke Şahin, kız arkadaşıyla, yakın arkadaşlarının doğum gününü kutlamak için bir eğlence mekânına gitti. Şahin, parti çıkışında, kendilerine yan baktıkları gerekçesiyle oradan geçen bir motosiklet üzerindeki iki kişiyle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Berke Şahin, arkadaşının darp ettiği Ömer Özdemir'i bıçaklayarak ağır yaraladı. Ambulansla Haydarpaşa Numune Hastanesine kaldırılan Ömer Özdemir yaşamını yitirdi.Hüseyin ve Sevgi çiftinin en büyük oğulları olan Ömer Özdemir'in cenazesi, İstanbul'dan karayoluyla memleketi Orta ilçesi Yaylakent Beldesi'ne bağlı Kayılar Mahallesi'ne getirildi.

Bekar olduğu öğrenilen Özdemir'in cansız bedeni Kayılar Camisinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığına defnedildi. Cenaze törenine, Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay, Yaylakent Belediye Başkanı Kadir Dede, Özdemir’in ailesi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Ömer Özdemir'in dayısı Osman Akbulut, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeğenlerini öldüren Berke Şahin’in gereken cezayı almasını talep etti.

Akbulut, yeğeninin masumca arkadaşları ile gezmeye çıktığını aktararak, "Olayla ilgili televizyondan öğrendiğimiz kadarıyla, laf atma sonucu başladığı söyleniyor. Bir kolu sakat olan yeğenime saldırıyorlar. Milli takım sporcusu olduğu söylenilen kişi yeğenimi kovalıyor. Hem dövüyorlar hem de bıçaklıyorlar. Ambulans geldiğinde zaten yeğenim orada ölmüş." diye konuştu.

Yetkililerden suçlunun en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini dile getiren Akbulut, yeğenini bıçaklayan milli sporcunun da milli takımda olmaması gerektiğini ifade etti.

Haber: Ramazan SARICI

(Osman Akbulut)

(Ömer Özdemir)