06 07 2022

"Mahallemizi karalamayın"

Esentepe mahallesi muhtarı Elvan: Mahallemizi karalamaya çalışmayın

kkkk/WhatsApp Image 2020-05-14 at 00.45.29.jpeg

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 4 Mayıs tarihinden itibaren karantina altına alınan Esentepe mahallesine giriş ve çıkışlar kapatıldı. Esentepe Mahallesi Muhtarı Mehmet Elvan, yaptığı açıklamada bazı kesimlerin Çankırı’daki koronavirüsün Esentepe mahallesinden yayıldığı şeklinde açıklamalarını sert dille eleştirdi. Elvan, “Çankırı hakkından bazı kendini bilmezler mahallemizi karalamaya çalışmışlar. Şunu kimse unutmasın bu koronavirüsü bizim mahallemize Çankırı merkezden gelmiştir. Ama bizler Esentepe Mahallesi vatandaşları olarak Çankırı’da yaşayan hiçbir vatandaşımızı suçlamıyoruz.” dedi.

Yazılı açıklama yapan muhtar Elvan, şunları kaydetti:

“Esentepe mahallesi olarak koronavirüsü sebebiyle 14 gün boyunca karantinaya alındığımız günden beri mahallemin muhtarı olarak vatandaşlarımızın her ihtiyacına yetişmek için elimden geleni yapmaya çalıştım ve çalışmaya da devam ediyorum. İyi günde birlikte olduğumuz gibi böyle kötü günlerde daha çok birlik beraberlik olmamanızın gerektiğini düşünüyorum. Bu süreç mahallemin vatandaşlarının ne ihtiyacı varsa daha çok özenle dikkat ve hassasiyet ile çalıyorum. Bu süreçte yanımızda olan Valimize, Belediye başkanımıza, Emniyet müdürümüze ve emniyet görevlileri arkadaşlarımıza Esentepe mahallesi halkı olarak çok teşekkür ediyoruz.

Lakin aynı ilin vatandaşı olduğumuz Çankırı hakkından bazı kendini bilmezler mahallemizi karalamaya çalışmışlar. Şunu kimse unutmasın bu koronavirüsü dünyaya Esentepe mahallesinden yayılmamıştır. Çin'den yayılmıştır. Ve bizim mahallemize de Çankırı merkezden gelmiştir. Ama bizler Esentepe mahallesi vatandaşları olarak Çankırı da yaşayan hiç bir vatandaşımızı suçlamıyoruz. Böyle bir suçlama ile itham etmek saçmalık ve terbiyesizliktir. Esentepe mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızı küçümsemek kimsenin haddine değildir. Böyle bir şeye mahallemin muhtarı olarak asla izin vermem. Esentepe mahallesi hem tarımsal ihtiyaçlar olarak olsun hem hayvansal ihtiyaçlar olarak olsun hem iş gücü olarak olsun Çankırı’mıza büyük emekler veren vatandaşlarız. Ayrıca seçim zamanlarında ilimize çok büyük etki eden bir mahalleyiz. Bu yüzden mahalle halkımı küçük görmeye çalışan hor görme çalışan kimler varsa aynaya bakıp ne kadar zavallı olduklarını görsünler. Bizler iliniz ilçesini vatanını milletini ayrıştırmadan seven insanlarız. Birliğin beraberliğin paylaşmanın mübarek olduğu güzel ramazan ayındayız.

Fitne fesat sokmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Tüm Çankırı halkına hayırlı bereketli Ramazan dilerim.”

(Mehmet Elvan)

 

 

Ergül çaylak : Muhtarımız az bile söylemiş Esentepe halkı olarak hiç bir zaman bizler cankirimiza zarar getirecek ithamlarda bulunulmalıdır bizler cankirimiza her zaman hizmet vermiştir mahalleyiz bize kötü ithamlarda bulunan şahıslar veya şahıs önce kendilerine baksınlar
15/05/2020 21:13:31
Cafer öztürk : Ağzına sağlık muhtarım...
15/05/2020 18:02:04