30 11 2020

Kumar oynanan derneğe baskın

AĞUSTOS 2020/sitee_1.jpg

Çankırı’da bir dernekte kumar oynatıldığı ihbarı üzerine polis ekipleri baskın yaptı. Dernek yöneticisi 2 kişiye kumar oynatma suçundan işlem yapılırken, 18 kişiye de sosyal mesafe kuralından para cezası verildi.

Emniyetten yapılan açıklama şöyle: “İlimiz Buğday Pazarı Mahallesi Elif Caddesi üzerinde bir dernekte kumar oynandığı ihbarına istinaden; bahse konu dernekle ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerince yapılan araştırmalar akabinde Çankırı Sulh Ceza Hakimliğinden alınan arama ve el koyma kararı ile birlikte, belirtilen derneğe Asayiş Şube Müdürlüğü ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince baskın yapılmış, yapılan aramalarda kumar suçuna ait çok sayıda oyun kağıdı, okey takımı ve kumar oynandığına dair defterler ele geçirilmiş, dernek başkanı S.T. isimli şahıs ve dernek başkan yardımcısı E.T. isimli şahıslara Kumar Oynanması için Yer ve İmkan Sağlama suçundan adli tahkikat yapılmış, dernek içerisinde bulunan 18 şahsa Covid 19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralına uyamadıkları gerekçesiyle idari yaptırım cezası uygulanmıştır.

Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde, vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği odaklı, mevcut kamu esenliği ve emniyeti amaçlı, vatandaş ve kolluk uyumlu olarak çalışmalara titizlikle devam edilmektedir.”