01 06 2020

Karantinadaki Elif'e sürpriz

Karantinada bulunan 3 yaşındaki Elif’e doğum günü sürprizi

kkkk/07cankırı2.jpg

ÇANKIRI’da geçen hafta Katar'dan Türkiye'ye gelen biri çocuk 162 kişi, koronavirüs önlemleri kapsamında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Sabiha Anne Öğrenci Yurdu'na yerleştirilerek karantinaya alındı. Yurtta kalan 3 yaşındaki Elif Naz Pak’lıya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) görevlileri sürpriz doğum günü etkinliği düzenledi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Katar’dan Çankırı’ya gelen 162 kişiden, Mustafa - Yeliz Pak çiftinin 3 yaşındaki kızı Elif Naz Pak’lıya moral olması açısından doğum günü sürprizi yapıldı.

Tulumlu ve maskeli görevliler, hazırladıkları doğum günü pastaları ile Pak ailesinin kaldığı odanın kapısını çaldı ve doğum günlerini kutladı. Elif Naz Pak, sürpriz karşısında hem şaşırdı hem de büyük mutluluk yaşadı. Elif Naz, pastanın üzerindeki mumları alkışlar içinde üflerken, ailesi de görevlilere nazik davranışlarından ötürü teşekkür etti. Yetkililerce Elif Naz’a çeşitli oyuncak ve hediyeler de verildi.

PSIKO SOSYAL DESTEK VERILIYOR

Ayrıca, Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezlerinde oluşturulan Pandemi  Psiko-Sosyal Destek Ekiplerinin de çalışmaları hızla devam ediyor. 7 Nisan’dan günümüze kadar toplamda 1500 aileye telefon ile ulaşım sağlanarak psiko-sosyal destekte bulunuldu.