08 07 2020

Karantina süresi dolanlar evlerine gönderiliyor

kkkk/22CANKIRI1.jpg

ÇANKIRI'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında Kuveyt’ten getirilerek, yurda yerleştirilen 276 Türk vatandaşından 273’ü tedavileri tamamlandıktan sonra memleketlerine gönderildi. 3 kişi, Çankırı Devlet Hastanesi’nde gözetim altında bulunuyor.

Kuveyt’te yaşayan 276 Türk vatandaşı, uçakla Türkiye'ye getirilerek, Çankırı'da KYK'ya bağlı Emir Karatekin Yurdu'na yerleştirildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamındaki 14 günlük karantinanın ardından ilk olarak 233 kişi, sağlık kontrolü sonrası 13 otobüsle evlerine gönderildi. 43 kişi ise, tedbir amaçlı Çankırı Devlet Hastanesi’nde gözetim altına alındı. Ardından ilk olarak 37 kişi, daha sonra 3 kişi tedavileri tamamlandıktan sonra memleketlerine gönderildi. Kalan 3 kişi ise Çankırı Devlet Hastanesi’nde gözetim altında bulunuyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürü Abdullah Özçelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kuveyt’ten gelen misafirlerimizi de sıkıntısız bir şekilde uğurladık. Toplamda 276 kişi ağırlıyorduk. Hiçbir sıkıntı yok hepsinin sağlık durumu iyi. Hastanede kalanlarda tedbir amaçlı tutuluyor. Onlarda tedavilerinin ardından evlerine gönderilecek. Son gurubumuzu da sıkıntısız şekilde uğurlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugüne kadar Çankırı olarak 3 ayrı ülkeden gelen gruplarımızın tamamını sorunsuz bir şekilde evlerine uğurladık.” dedi.